Ilustratīvs foto

Sapelējušas mellenes. Kur palicis derīguma termiņš uz svaigo ogu kastītēm? 0

Portālam laukos.lv atrakstījis lasītājs, kurš par bargu naudu nopircis no Čīles importētas mellenes un ar vilšanos konstatējis, ka daļa ir sapelējusi.

Reklāma
Reklāma
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

“Ciemakukulim nopirku svaigās mellenes, glīti saliktas kastītē. Ar augšējām viss bija kārtībā, bet apakšā vairākas bija sapelējušas. To pamanīju tikai pēc kārbiņas atvēršanas un tad arī pievērsu uzmanību, ka uz tās nebija norādīts derīguma termiņš. Pirms dažām nedēļām tieši tādu kastīti pirku, ciemojoties Anglijā un tur derīguma norādes bija. Kāpēc Latvijas veikalos nav šādas norādes, turklāt ne tikai mellenēm, bet arī svaigajām zemenēm un avenēm?” raksta lasītājs.

Kā norādīja “Maxima Latvija” pārstāve Zane Udrase, lai ziemas periodā varētu piedāvāt dažādas ogas, uzņēmums tās importē gan no Dienvideiropas, gan Dienvidamerikas. Lai šīs ogas varētu atvest, tās tiek ievietotas speciālos transporta iepakojumos. Šīs ogas nav mazgātas, tātad nav domātas tūlītējai lietošanai, līdz ar to šādas ogas uzņēmums drīkst tirgot transporta iepakojumos. Turklāt normatīvie akti neparedz, ka uz šiem iepakojumiem jānorāda derīguma termiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savādāk ir ar iefasēto produkciju jeb ogām, kas ir mazgātas vai citādi apstrādātas. Šādos gadījumos, piemēram, dzērvenēm pūdercukurā, ir jānorāda derīguma termiņš un uzglabāšanas apstākļi uz iepakojuma, ko arī ražotājs norāda, un tirgotājiem tas ir jāievēro.

“Konkrētajā gadījumā veikala darbinieki nebija pārskatījuši šīs ogas, tādēļ atvainojamies klientam par nepatīkamo iepirkšanās pieredzi un aicinām ar čeku doties atpakaļ uz veikalu, lai saņemtu atpakaļ iztērēto naudu,” teica Udrase.

Arī Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Ilze Meistere norādīja, ka neapstrādātiem svaigiem augļiem un dārzeņiem derīguma termiņš uz iepakojuma nav jānorāda. Savukārt apstrādātam produktam, piemēram, svaigām, bet rīvētām dzērvenēm, ražotājam ir jānorāda termiņš, kādā produkts izlietojams.

“Augļi, ogas un dārzeņi, protams, bojājas un var gadīties, ka veikala plauktā ir arī pa kādam nepamanītam bojātam produktam, taču veikala darbiniekiem ir tam jāseko līdzi un bojātie produkti no tirdzniecības jāizņem,” teica PVD pārstāve.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.