Sankcijas darbojas: Krievija nevar saņemt samaksu par naftu no Ķīnas, Turcijas un AAE 94
Krievijas naftas kompānijas jau vairākus mēnešus saskaras ar maksājumu kavējumiem par naftu un degvielu, jo Ķīnas, Turcijas un Apvienoto Arābu Emirātu bankas ir kļuvušas piesardzīgākas ASV sekundāro sankciju dēļ. Kā ziņo aģentūra Reuters, maksājumu kavējumi samazina Kremļa ieņēmumu plūsmu, ļaujot Vašingtonai sasniegt dubulto sankciju mērķi – novērst naudas plūsmu uz Kremli, lai tā to sodītu par karu Ukrainā, vienlaikus nepārtraucot globālās enerģijas plūsmas.
Jau ziņots, ka vairākas bankas Ķīnā, AAE un Turcijā pēdējo nedēļu laikā ir pastiprinājušas savas sankciju atbilstības prasības, kā rezultātā naudas pārskaitījumi Maskavai tiek aizkavēti vai pat tiek atteikti.
Bankas, baidoties no sekundārajām ASV sankcijām, sāka pieprasīt saviem klientiem rakstiskas garantijas, ka neviena fiziska vai juridiska persona no ASV īpašo izraudzīto pilsoņu saraksta (SDN) nav iesaistīta darījumā vai nav maksājuma saņēmēja.
Kā aģentūrai pastāstīja divi avoti, AAE bankas First Abu Dhabi Bank (FAB) un Dubai Islamic Bank (DIB) bloķējušas vairākus kontus, kas saistīti ar Krievijas preču tirdzniecību.
Kremļa runasvīrs Dmitro Peskovs, jautāts par bankām Ķīnā, kas palēnina maksājumus, atzina, ka pastāv maksājumu problēmas.
“Protams, turpinās bezprecedenta ASV un Eiropas Savienības spiediens uz Ķīnas Tautas Republiku. Tas, protams, rada zināmas problēmas, bet nekļūs par šķērsli tālākai mūsu tirdzniecības un ekonomisko attiecību attīstībai ar Ķīnu,” sacīja Peskovs.
26. martā kļuva zināms, ka, neskatoties uz ANO sankcijām, Krievija sāka piegādāt naftu Ziemeļkorejai. Šomēnes pēc naftas produktiem uz Krieviju devās vismaz pieci Ziemeļkorejas tankkuģi.