Foto-Valdis Semjonovs

Samtainā ginūra: kopšana, pavairošana un laistīšana 0

Kā kopt augu Gynura? GUNA RĪGĀ

Nacionālā botāniskā dārza Oranžēriju augu nodaļas vadītāja Zane Purne atbild: tāpat kā populārās tradeskancijas, arī ginūra ir komelīnu dzimtas pārstāve. Ginūra ir mūžzaļš daudzgadīgs augs, kam lapas pārklātas ar sīkiem, smalkiem, mīkstiem matiņiem. Sasniedzot pusmetra augstumu, augam dzinumu galos veidojas dzelteni vai oranži ziedi. Tiem ir spēcīga, savdabīga smarža. Labi izskatās iekarināmos traukos.

Reklāma
Reklāma
Atrasts ceturtā Pabrades poligonā pazudušā kareivja ķermenis: viņš neatradās purvā 80
Kāpēc amerikāņu karavīri brauca tur, kur nedrīkstēja? Izskan aizdomīga versija
Kokteilis
Latviešu daiļavu TOP 10: sievietes, kuru šarms neatstāja vienaldzīgu pat mākslīgo intelektu
Lasīt citas ziņas

Lai lapas krāsotos un smalkie matiņi saulē mirdzētu, augam cauru gadu jānodrošina gaiša 20–24 °C vieta (no tiešiem saules stariem gan jānoēno). Augšanas laikā substrāts jāuztur viegli mitrs, miera periodā laistīšanu samazina. Nav ieteicams rasināt lapas, jo tas var izraisīt pūšanu. No pavasara līdz rudenim piebaro reizi divās nedēļās ar vājas koncentrācijas mēslojumu (atšķaida uz pusi no ieteiktās devas, kas norādīta uz iepakojuma). Pārstāda tikai tad, kad augam podā kļuvis par šauru. Izmanto universālo telpaugu substrātu, pievienojot nedaudz kūdras.

Ginūru pavairo ar spraudeņiem, ko var apsakņot mitrā kūdras substrātā, pārklājot ar stikla burciņu, vai arī vienkārši augu ievietojot ūdens glāzē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.