Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Publicitātes foto

“Samsung” darbinieki sāk trīs dienu ģenerālstreiku 2

Dienvidkorejas tehnoloģiju kompānijas “Samsung” pirmdien sāka trīs dienu ģenerālstreiku saistībā ar strīdu par darba samaksu un piemaksām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Nacionālās “Samsung Electronics” arodbiedrības vadītājs Sons Vumoks brīdināja, ka streiks var ietekmēt atmiņas mikroshēmu ražošanu. “Samsung Electrionics” ir pasaulē lielākais atmiņas mikroshēmu ražotājs.

Pie kompānijas lietuves un pusvadītāju rūpnīcas Hvasongā, Gjonggi, arodbiedrības vadītājs sanākušajam pūlim teica, ka ģenerālstreiks ir tikai sākums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arodbiedrība, kurā ir vairāk nekā 30 000 biedru jeb vairāk nekā piektdaļa “Samsung” darbinieku, informēja, ka protestā piedalās 5200 rūpnīcas Hvasongā darbinieku.

“Samsung” vadības sarunās ar arodbiedrību turpina kopš janvāra, abām pusēm nespējot mazināt nesaskaņas par pabalstiem. Arodbiedrība martā noraidīja uzņēmuma piedāvāto algas palielinājumu par 5,1%. Arodbiedrība pieprasa uzlabojumus ikgadējā atvaļinājumā samaksā un caurskatāmu piemakau, kas atkarīgas no darba rezultātiem, sistēmu.

Streiks tika izsludināts pagājušajā nedēļā pēc tam, kad sarunas beidzās bez rezultāta.

Jūnijā “Samsung” darbinieki piedalījās vienas dienas streikā, kas bija pirmā tāda veida protesta akcija uzņēmumā, kurā gadu desmitiem netika veidotas arodbiedrības.

“Samsung Electronics” gandrīz 50 gadus izvairījās no darbinieku apvienošanās arodbiedrībā, vienlaikus kļūstot par pasaulē lielāko viedtālruņu un pusvadītāju ražotāju.

Dienvidkorejas daudznozaru koncerna “Samsung” dibinātājs Ļi Bjunčuļs, kurš nomira 1987.gadā, stingri iebilda pret arodbiedrībām, sakot, ka nekad nepieļaus to veidošanos, kamēr vien būs dzīvs.

Taču 2010.gadu beigās organizatori izmantoja iespēju, ko radīja kreisi orientētā prezidenta Muna Džēina valdība un skandāls saistībā ar toreizējā “Samsung Electronics” uzraudzības padomes priekšsēdētāja vietnieka Ļi Džējona kukuļdošanas lietu, un nodibināja arodbiedrību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.