Foto – Shutterstock

Grūtība un risinājumi, ja bieži salst rokas vai kājas 2

Iemesls šai parādībai visbiežāk ir perifērās asinsrites traucējumi.

Reklāma
Reklāma

Spazmas sīkajos 
asinsvados


Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

Problēma. “Ja regulāri salst rokas un kājas, pirmām kārtām uzmanība jāpievērš perifērajai asinsritei, kas nodrošina apasiņošanu tām ķermeņa daļām, kuras atrodas tālāk no sirds, – rokām, kājām, degunam. Ja sīkie asinsvadi sašaurinājušies, siltās asinis vairs nepieplūst un rokas un kājas kļūst arvien vēsākas,” skaidro medicīnas sabiedrības “ARS” terapeite Lāsma Četverga. “Tas liecina, ka sīkos asinsvadus skārušas aterosklerotiskas izmaiņas.”

Rokas var salt arī no ilgstošas, nekustīgas sēdēšanas vienā pozā, kad saspringst plecu un kakla daļas muskuļi, nospiežot asinsvadus.

CITI ŠOBRĪD LASA

No perifēro asinsvadu spazmām (sašaurināšanās) mēdz ciest arī cilvēki ar ļoti jutīgu veģetatīvo nervu sistēmu, kad ilgstošu emocionālo pārdzīvojumu, garīgas pārslodzes vai stresa ietekmē attīstās tā saucamā veģetatīvā distonija. Tās biežākās izpausmes ir mainīgs asinsspiediens, paātrināta sirdsdarbība, aukstas un mitras plaukstas, svīšana, trauksme un bālums.

Risinājums. Lai uzlabotu asinsriti attālākajās ķermeņa daļās, katru dienu ieteicams veikt 30 – 60 min garas pastaigas, atteikties no smēķēšanas un ēst veselīgi. “Tas padara lēnāku aterosklerozes procesu arī kāju asinsvados un pasargā no gangrēnas,” uzsver ārste.

Perifēro asinsriti uzlabo ūdens kontrasta procedūras, kas trenē un nostiprina asinsvadu sieniņas, jo karstumā asinsvadi izplešas, bet aukstumā saraujas. Piemēram, rokas un kājas pārmaiņus uz dažām sekundēm var likt traukā ar karstu un aukstu ūdenī, beidzot procedūru ar karsto peldi. No rītiem ieteicams iet kontrastdušā, kas ne tikai palīdz sagatavoties darba dienai, bet arī uzlabo asinsriti, ceļ imunitāti un palielina ādas tonusu. Asinsvadu norūdīšanu sāk ar 3 min ilgu karsta ūdens strūklu, ko nomaina ar vēsa ūdens šalti, kas sākumā ir tikai dažas sekundes, bet vēlāk līdz pat minūtei ilga. Procedūru atkārto dažas reizes, vēlāk to veic jau 3 – 5 minūtes, vienmēr sākot ar silto un beidzot ar auksto ūdeni un virzot ūdens strūklu no kāju pēdām uz augšu. Vispirms ūdens temperatūras starpībai jābūt nelielai, lai organisms pierastu, pēc tam to pakāpeniski palielina.

Kursu veidā – divus trīs mēnešus – var lietot divdaivu ginka preparātus, kam piemīt spēja uzlabot asinsriti ķermeņa daļās, kas atrodas tālāk no sirds – pēdās un plauk­stās –, un mazināt salšanas sajūtu. Perifērās asinsrites traucējumu profilaksei iesaka lietot arī zivju eļļu. No tautas medicīnas līdzekļiem asinsrites uzlabošanai ieteicams divšķautņu asinszāles vai vilkābeles ziedu un augļu uzlējums.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.