“Nokia 9 PureView”, aprīkota ar piecām lēcām.
“Nokia 9 PureView”, aprīkota ar piecām lēcām.
Publicitātes foto

Salokāmo un 5G telefonu bums sācies 0

Aizvadītais tehnoloģiju kongress “Mobile World Congress” (“MWC”) Barselonā, kurā katru gadu pulcējas visi lielākie pasaules mobilo un daudzu citu tehnoloģiju uzņēmumi, bijis, šķiet, viens no skaļākajiem un inovatīvākajiem Barselonas kongresiem pēdējo gadu laikā, skatoties tieši pēc pavisam svaigiem un inovatīviem jaunumiem viedtālruņu lauciņā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
RAKSTA REDAKTORS
4 biežākās kļūdas, kāpēc topošie šoferi “izkrīt” CSDD braukšanas eksāmenā. Tās der atcerēties arī pieredzējušiem šoferiem
Lasīt citas ziņas

Kaut daļu spozmes jau atkārtoti savāca 5G tehnoloģija, tā joprojām būtiskāka ir citiem tehnoloģiju uzņēmumiem, bet mazāk – cilvēkam parastajam. Tā vietā mūs iepriecināja vairāki lielie viedtālruņu ražotāji, prezentējot tādas līdz šim publiski neizskanējušas tehnoloģijas kā, piemēram, salokāmos un 5G telefonus. Otrie gan vairāk kalpo kā kompāniju mārketinga triks, jo to vienīgā unikalitāte šobrīd vienkārši nav izmantojama.

Vai izturēs locījuma vieta?

Stratēģiski veiksmīgu gājienu veica “Samsung”, savu salokāmo telefonu “Galaxy Fold” izrādot nedēļu pirms “MWC”, tādā veidā visai tehnoloģiju pasaulei veselu nedēļu liekot runāt tikai par viņu jaunumiem (plašāk par “Samsung” jaunumiem varat lasīt 25. februāra “Latvijas Avīzē”).

CITI ŠOBRĪD LASA

“Huawei” bija nākamie, “MWC” laikā izrādot savu “Mate X” (atbalsta arī 5G tīklu) un to saucot par ātrāko salokāmo telefonu pasaulē. Tas būtu skaļš paziņojums, ja vien… šobrīd šādi telefoni nebūtu tikai trīs (pirmie bija ķīniešu “Royole” ar savu “FlexPai”).

Tomēr ir arī labas ziņas – kamēr “Samsung” savu “Galaxy Fold” izrādīja tikai prezentācijā un “MWC” laikā to ļāva apskatīt tikai no attāluma, “Huawei” vadība dažiem izredzētiem žurnālistiem ļāvuši ar tālruni arī padarboties. Piemēram, “TechRadar” raksta, ka tālrunis ir piebāzts ar jaunākajām inovācijām un tā jauda ir neapstrīdama, taču vēl ir uzlabojamas lietas. Piemēram, tālruņa vidū ir neliela, labi redzama kore. “TechRadar” baida, ka tā diezgan ātri varētu nodilt, atstājot nepatīkamas nolietojuma pēdas pašā tālruņa vidū.

“Huawei” gan mierina, ka tālrunis bijis pakļauts neskaitāmām stundām izturības testu un nekas tāds nedraudot, tāpat viņi pieļāvuši iespēju, ka nākamajās tālruņa versijās inženieri jau nāks klajā ar pavisam jauna veida risinājumu tālruņa salocīšanai. Tālruņa cena grandioza – 2299 eiro, tas ir pat dārgāk nekā “Galaxy Fold”, kas maksās 1980 eiro. Interesanti, ka “Huawei” kongresa laikā neprezentēja savu jauno “P30” flagmani – to viņi gatavojas izrādīt 26. martā Parīzē. Līdz ar to, iespējams, būtiskākos jaunos flagmaņus “MWC” izrādīja nevis abi līderi, bet gan “LG”, “Nokia” un “Sony”.

Atbloķēs ar plaukstu

Kā zināms, “LG” kādu brīdi Latvijā vairs nebija pārstāvju. Tagad gan baumo, ka kompānijas interese par Latvijas un Baltijas tirgu sāk atgriezties. Barselonā “LG” prezentēja divus augstākās klases tālruņus – “G8 ThinQ” un “V50 ThinQ” (atbalsta 5G). Šoreiz “LG” gan, iespējams, gājuši par tālu. Tālruņu atbloķēšanā šobrīd modē ir sejas atpazīšana vai biometrija pirkstu nospiedumiem – ekrānā iebūvēti sensori. “LG” ir pārliecināti, ka gan seju, gan pirkstu nospiedumus ir iespējams replicēt. Līdz ar to viņi jaunākajos tālruņos piedāvā atbloķēšanu, izmantojot… vēnas plaukstā (nosaukts par “Hand ID”), kuru sistēma katram esot atšķirīga, kā arī piekļūšana un replicēšana ārkārtīgi piņķerīga.

Reklāma
Reklāma

Problēma ir tajā, ka plaukstas novietošana priekšā tālrunim nav pārāk dabiska kustība, turklāt “LG” prezentācijā šī sistēma nebūt nestrādāja tik perfekti, kā “iPhone” gāja ar sejas atpazīšanu vai jebkuram citam ar pirkstu nospiedumiem. Protams, “LG” piedāvā arī pirkstu nospiedumu sistēmu un sejas atpazīšanu, taču “LG” pierādījis, ka dažreiz ražotājiem ar jauninājumiem varbūt būtu jāpiebremzē.

Otra inovācija ir “LG” portretu fotografēšanas sistēma, kas ļauj katram individuāli izvēlēties, piemēram, kuru fotogrāfijas vietu izgaismot vairāk, kā arī cik daudz izplūdināt attēla fonu. Sistēma izskatās patiesi krāšņi. Kā ar salokāmu ierīci? “LG” pārstāvji norāda, ka tam “vēl nav īstais laiks”. Tomēr tas nav liedzis “V50 ThinQ” aprīkot ar iespēju telefonam piespraust klāt vēl vienu papildu ekrānu. Funkcionalitāte un izskats – apšaubāmi. Mobilo spēļu cienītājiem ideja gan varētu patikt.

Rekordi lēcu skaitā un ekrāna garumā

“Nokia” šogad izcēlās ar kameru, “Nokia 9 PureView” aprīkojot ar veselām piecām lēcām. Grūti teikt, vai tieši skaits palīdzējis, bet fotogrāfiju kvalitātē “Nokia” nu var spēkoties ar visiem nozares milžiem. Turklāt patīkama ir arī tālruņa cena, kas būšot “vien” 699 dolāri. Tas ir par pāris simtiem eiro lētāk par, piemēram, “Samsung S10”.

Savukārt “Sony” par nākamo “lielo lietu” uzskata garu 21:9 ekrānu attiecību, ar kādu aprīkots “Xperia 1” un “Xperia 10 Plus”, kas ļauj displejam nodrošināt 4K “OLED” kvalitāti. Turklāt jāatceras, ka 21:9 ir standarta attēla attiecība lielākajai daļai uzņemto filmu. Daudzi gan bažījas par to, kā lietotņu izstrādātāji pielāgosies pagarinātajam ekrānam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.