Nav dūmu bez salnas 0
Ja pēkšņi tuvojas salna un zemenes pilnos ziedos, situāciju var glābt, starp vagām lejot karstu ūdeni. Dūmu sveces labāk palīdz augļu kokiem, turklāt tagad tās veikalos ir deficīts, jau izpirktas. Var mēģināt kurināt apkārt laukam ugunskurus, atvadoties no vecā apģērba, kam uzbērtas skaidas vai salmi. Dūms būs varens, taču salnas laikā vējš piestāj. Niecīgās vēsmiņas parasti pūš nepareizajā virzienā. Dūmus var mazliet pavirzīt, vēdinot ar saplākšņa, plastmasas gabaliem, bet ilgi spēka tam nepietiks.
Daži audzētāji laukā izvieto tādas kā Jāņu pundeles – dūmojošos ugunskuriņus liek traukos un novieto uz paaugstinājuma virs zemes. Šādai ofensīvai gan jāgatavojas laikus, iepriekš izstrādājot labāk dūmojošo salnu biedu, tā ērtāko aizdedzināšanas metodi, jo tad, kad temperatūra sāk strauji slīdēt zem nulles, visam jābūt kaujas gatavībā. Arī ugunskurus sagatavo vakarā, apklājot, lai nesalīst.
Baldriāni sargā labi
Baldriāni paaugstina augu izturību pret salnām (ietekme ir 2–3 grādi). No tiem iegūto preparātu lieto biodinamiskās dārzkopības piekritēji, sekmīgi savā saimniecībā izmēģinājusi arī augu aizsardzības speciāliste Māra Kilēvica.
Šim nolūkam neder aptiekās nopērkamā tinktūra, ko iegūst no saknes. Pretsalnu līdzekli gatavo no baldriāna ziediem, kuri plaukst ap Jāņiem un no kuriem izspiež sulu. Tās gan nebūs daudz, jo ziedus grūti izžmurdzīt. Iegūto šķidrumu glabā tumšā stikla trauciņā ledusskapī. Daži iesaka masai nedaudz piepilināt lietusūdeni, citi – degvīnu. Gatavajam šķidrumam ir pavisam neliela koncentrācija. Praktiķi lieto dažādas devas: 2–3 ml uz vienu, pieciem vai 10 l ūdens, taču ziedu sulu nevar pārdozēt. Visu labi izmaisa un vakarā pirms salnas augus apsmidzina. Ziedi nesmaržo kā saknes, un kaķi nemetīsies uz apstrādātajiem augiem.
Ja viss spainis nav izlietots, ziedūdeni var izliet kompostā, jo labvēlīgi ietekmēs tā veidošanos. Baldriāna ziedu sulu var glabāt nākamā gada pavasara salnām, taču drošāk ir katru gadu gatavot jaunu.