“Sākt dzēst parādu, nopirkt kādu apģērbu, kas nav humpalas, un varbūt pat atsākt krāsot matus pie friziera,” māmiņa dalās sajūtās par finansiālo bedri, esot BKA 0
Kāda māmiņa padalījusies, ar kādām sajūtām gaida savu pirmo algu pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma. Lieki piebilst, ka daudzas sieviete pēc bērna piedzimšanas izjūt smagu finašu bedri, no kuras nav viegli izrāpties. Prieks, kad var atgriezties pie kādreizējā ienākumu līmeņa, ir liels.
“Pirmo algu pēc BKA gaidu kā atbrīvošanu, kā iespēju atkal uzelpot. Ar to es, protams, nedomāju braukt ceļojumos, bet gan sākt dzēst parādu, nopirkt kādu apģērbu, kas nav humpalas, un varbūt pat atsākt krāsot matus pie friziera. Grūta tā finanšu bedre pēc bērna piedzimšanas,” tā savā sociālo mediju platformas “X” kontā raksta kāda māmiņa.
Pirmo algu pēc BKA gaidu kā atbrīvošanu, kā iespēju atkal uzelpot. Ar to es, protams, nedomāju braukt ceļojumos, bet gan sākt dzēst parādu, nopirkt kādu apģērbu, kas nav humpalas, un varbūt pat atsākt krāsot matus pie friziera. 🫤 Grūta tā finanšu bedre pēc bērna piedzimšanas.
— eustoma (@_eustoma_) October 21, 2024
Tam, ka bērnu kopšanas atvaļinājuma posms dzīvē ir finansiāli ļoti smags, piekrīt arī citas sievietes.
“Šī ir tik ļoti daudzām sievietēm rūgtā realitāte un sekas tam, ka esi izvēlējusies dzemdēt bērnu/-us. Būtu jābūt otrādi (it īpaši ar LV demogrāfijas rādītāju kritumu). Un iztiksim bez “a kur tad vīrs / vajag vīru”, “jāpelna vairāk”, “nav ko čīkstēt”.”
Vēl kāda māmiņa raksta: “Svēts komentārs, BKA posms ir finansiāli smags! Arī periodos pēc tam, ja mazie slimo un jāņem slimības lapas, taču pamazām viss sakārtojas, gan mazie mazāk slimo, gan nauda ienāk labāk. Izturību!”
“Pievienojos. Atsāku strādāt īsi pirms mazules 1 gada jubilejas. Par laimi, ir, kas paliek ar mazo. Rēķinu, ka paies vismaz gads, kamēr atdošu visu BKA laikā ievārītos parādus. Tai skaitā ātros kredītus. Slikti, protams, ka paņēmu. A, ko man bija darīt?” raksta cita mamma.
Diskusijā lasāmi arī pretēji viedokļi. Piemēram, kāda sieviete norāda: “Ne pirmais šāds ieraksts, ne pēdējais. Es (bez augstprātības) iesaku palūkoties, cik gari bērnu kopšanas atvaļinājumi ir tepat ES. Arī – kādi maksājumi. LV ir ļoti laba situācija! Un jā – bērni ir jāplāno, arī finansiāli.”
Vēl kāda lietotāja, reaģējot uz sievietes rakstīto, pauda skarbu secinājumu: “Izklausās ļoti skumji. Tik būtisks dzīves kvalitātes kritums neveicina radīt bērnus itin nemaz.”
Šī ir tik ļoti daudzām sievietēm rūgtā realitāte un sekas tam, ka esi izvēlējusies dzemdēt bērnu/-us. Būtu jābūt otrādi (it īpaši ar LV demogrāfijas rādītāju kritumu). Un iztiksim bez "a kur tad vīrs / vajag vīru", "jāpelna vairāk", "nav ko čīkstēt". https://t.co/HzsdH1ejXi
— Ilze Kauce (@ilz) October 22, 2024
Svēts komentārs, BKA posms ir finansiāli smags! Arī periodos pēc tam, ja mazie slimo un jāņem slimības lapas, taču pamazām viss sakārtojas, gan mazie mazāk slimo, gan nauda ienāk labāk. Izturību!
— Agnese Grandovska (@Grandovska_A) October 21, 2024
Izklausās ļoti skumji. Tik būtisks dzīves kvalitātes kritums neveicina radīt bērnus itin nemaz🥹
— Pats (@viss_tas_pats) October 22, 2024
Pievienojos. Atsāku strādāt īsi pirms mazules 1 gada jubilejas. Par laimi, ir, kas paliek ar mazo. Rēķinu, ka paies vismaz gads, kamēr atdošu visu BKA laikā ievārītos parādus. Tai skaitā ātros kredītus. Slikti, protams, ka paņēmu. A, ko man bija darīt?
— Trusis – mans draugs (@TrusisD39274) October 22, 2024
Jo lielāka alga, jo lielāki mīnusi. Bet vienreizējie pabalsti un BLapas plusi aiziet gultiņā, autokrēsliņā un ratos. Un, ja nepērk lietotus, tāpat nenosedz https://t.co/hZbUqD8dsc
— Liene Barisa-Sermule (@LieneBs) October 22, 2024