“Dzimusi Ķīnā”.
“Dzimusi Ķīnā”.
Publicitātes foto

Ar daudzkultūru parādi sākas rudens kino maratons 0

No 3. līdz 8. septembrim norisināsies Baltijas jūras dokumentālo filmu forums, kas ierasti aizsāk rudens kino maratonu. Filmu programma skatāma kinoteātrī “K Suns”, kā arī reģionos: Valmierā, Cēsīs, Jēkabpilī, Rēzeknē un Liepājā.

Reklāma
Reklāma
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Kā uz savu vīru Pīteru Grīneveju caur abu meitas jautājumiem raugās māksliniece Saskija Bodeke, atbilde skatāma filmā “Grīneveja alfabēts” (2017), kas izvēlēta par šī foruma atklāšanas filmu.

Kāda bija dzīve Ķīnā, kad vairāk nekā 30 gadus dzimstības kontroles politika ietekmēja miljoniem cilvēku? Šo sociālo eksperimentu cenšas izprast režisore Ņanfu Vana filmā “Dzimusi Ķīnā” (2019).

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā multikulturālajā Briseles sabiedrībā draudzību dibina dažādām etniskajām un reliģiskajām grupām piederīgie bērni? To risina somu režisore Rēta Huhtanena filmā “Molenbēkas dievi” (2019).

Kā un vai vispār būtu iespējama tik daudzu dzīve, ja talkā nedotos servisa suņi – slavas dziesmu viņiem radījusi holandiete Hedija Honigmane filmā “Pārinieks” (2018), bet ungāru režisore Bernadeta Tuza-Ritere pēta ko pavisam citu – kādas sievietes dzīvi pamestā Ziemeļmaķedonijas ciematiņā, kura mieru pārtrauc nomadu ģimenes ierašanās.

“Medus zeme” (2019) ir viens no šī gada programmas vispoētiskākajiem darbiem, un dabas bērna Hatidžes rāmais pasaules skatījums ir tikpat fascinējošs kā sievietes nodarbošanās – viņa pēc sentēvu metodēm darbojas ar bitēm, kuru nesumiņš ir viņas vienīgais iztikas avots.

Mūsdienu verdzības skarbums iekļauts filmā “Kalpone gūstā” (2017), ko uzņēmusi ungāriete Bernadeta Tuza-Ritere, fokusējoties uz kādas sievietes neapskaužamo situāciju – diemžēl viņai ir daudz līdzinieku, kuri nesadūšojas ko mainīt savā ikdienā.

Kara postītās Alepo pilsētas mierīgo iedzīvotāju portrets tverts filmā “Veltījums Samai” (2019), ko uzņēmusi Vaada Al Katība kā mīlestības vēstuli savai nesen dzimušajai meitiņai, savukārt vairāk nekā pusgadsimtu veci notikumi par detektīvu padarījuši dāņu kino provokatoru Madsu Brigeru.

Filmā “Neatrisināta lieta” (2019) viņš mēģina noskaidrot, kas patiesībā notika 1961. gada 18. septembrī, kad nogāzās lidmašīna, kurā atradās Apvienoto Nāciju ģenerālsekretārs Dāgs Hammeršūlds. Animācija, inscenējumi, intervijas, minējumi – atbildes ir skarbas.

Reklāma
Reklāma

Jau septīto gadu dokumentālā filmu foruma kinoseansi notiek arī reģionos, un šogad arī ārpus Rīgas demonstrēs trīs filmas: “Medus zeme”, “Molenbēkas dievi” un “Veltījums Samai”. Trijos seansos šīs filmas varēs noskatīties arī Rīgā, pārējās filmas demonstrēs pa divām reizēm.

Divas filmas – režisores Mias Halmes “Katrs otrais pāris” un režisora Staņislava Muhu “Kolima. Pa kaulu ceļu” – festivāla laikā būs iespējams bez maksas noskatīties lietotnē “LMT Straume”.

Visprecīzākā informācija: http://balticseadocs.lv/

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.