Sākas pieteikšanās 6,266 miljonu eiro atbalstam uz jaunradi vērstiem projektiem lauksaimniecībā 0
Šodien sākas pieteikšanās 6,266 miljonu eiro atbalstam no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzekļiem uz jaunradi vērstu projektu īstenošanai lauksaimniecības, mežsaimniecības un lauksaimniecības produktu pārstrādē, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.
Projektus Lauku atbalsta dienestā (LAD) var iesniegt līdz 10.jūnijam.
Projekta iesniegumi jāiesniedz tiem atbalsta pretendentiem, kuru projektu idejas Zemkopības ministrijas komisija ir izlēmusi apstiprināt. Saraksts ar apstiprinātajiem projektu idejas iesniegumiem, projekta iesnieguma veidlapa un pasākumu nosacījumi pieejami LAD mājaslapā.
LAD mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka šajā pasākumā tiek atbalstīti tādi projekti, kas paredz jaunradītus risinājumus nozarē vai tās sektorā ar iespējami plašāku potenciālo labuma guvēju loku, lai sekmētu nozares attīstību kopumā. Projekti jāīsteno ne vēlāk kā līdz 2023.gada 30.jūnijam.
Atbalsts prioritāri tiks sniegts ekonomiski dzīvotspējīgu lauksaimniecības un mežsaimniecības ražošanas sistēmu attīstībai, ievērojot ilgtspējīgas attīstības principus, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības resursu saglabāšanai un efektivitātes uzlabošanai, piemēram, siltumnīcefekta gāzu emisijas (SEG) samazināšanai, energoefektivitātes palielināšanai, precīzās un bezatlikuma tehnoloģijas ieviešanai, samazinot mēslošanas līdzekļu un pesticīdu lietošanu, kā arī veicinot oglekļa uzglabāšanu un CO2 piesaisti.
Tāpat atbalsts tiks sniegts pilna ražošanas cikla nodrošināšanai no primāro lauksaimniecības produktu ražotāja līdz gatavās produkcijas pārstrādātājam, sadarbībā rodot kompleksu ilgtspējīgu risinājumu, lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšanai, izmantojot vietējās izejvielas. Atbalstīta tiks arī ekonomisko rādītāju uzlabošana lauku saimniecībās vai lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumos un privāto mežu apsaimniekošanā, ievērojot ilgtspējīgas attīstības principus un pārtikas un kokmateriālu īsās piegādes ķēdes stiprināšanai, veicinot sadarbību starp vietējiem ražotājiem, lai samazinātu attālumu starp ražotāju un galapatērētāju, kā arī starpnieku skaitu un veicinātu tiešo iegādi no pārtikas ražotāja.