Pasaules futbola čempionātā sākas izdzīvošanas spēles 0
Pasaules kausa izcīņā šo ceturtdien, 28.jūnijā, beidzās priekšsacīkšu kārta. H grupā ceļazīmi uz astotdaļfinālu saņēma Kolumbija, kas ar 1:0 pārspēja Senegālu, un Japāna, kam laimīgs izrādījās arī zaudējums ar 0:1 pret Poliju. Vēlās spēles aizvadīja G kvartets Anglija – Beļģija un Tunisija – Panama.
Brīdinājumu nozīme
Kolumbieši ilgi neko nespēja padarīt Senegālas ciešajai aizsardzībai, tomēr beigu daļā izrāva uzvaru spēlē un grupā. Senegāliešiem ir tikpat punktu un identiska vārtu bilance kā japāņiem, tomēr aiz borta nācās palikt vairāk iekrāto dzelteno kartīšu dēļ.
E grupā pēc uzvaras spēlē pret Serbijas izlasi triumfēja brazīlieši (2:0), bet otro vietu saglabāja Šveices futbolisti, cīnoties neizšķirti ar Kostarikas valstsvienību (2:2). Brazīlieši astotdaļfinālā pirmdien cīnīsies ar meksikāņiem, šveiciešiem otrdien mačs pret zviedriem. Bet cīņa par izdzīvošanu sāksies jau rīt: piecos pēcpusdienā Francija – Argentīna un deviņos vakarā Urugvaja – Portugāle.
Krieviem 40 procenti
Par gaidāmajām spēlēm un futbola efektu klātienē stāsta Latvijas pirmās līgas komandas “Grobiņas SC” galvenais treneris Viktors Dobrecovs, kurš Kaļiņingradā vēroja Spānijas un Marokas izlašu maču (2:2): “Tā bija fantastiska spēle, skatītāji agresīvi – Marokas fani pēc ieskaitītajiem vārtiem bija neapmierināti ar video atkārtojumu sistēmu, skandēja saukļus pret FIFA un UEFA. Marokas izlases spēle pārsteidza, tā bija pelnījusi vairāk punktu.”
Kāds klātienē iespaids par Spānijas izlasi?
Viktors Dobrecovs: Nekā lieka, viss apdomāts. Ne tikai spāņiem, bet arī marokāņiem. No Spānijas zvaigznēm vislielāko iespaidu atstāja Andress Injesta – nebija līderu uzbrukumā, un viņš izveidoja pirmo golu gandrīz līdz tukšiem vārtiem. Ļoti patika bumbas pārvaldīšana un spēles redzējums.
Kāda atmosfēra pilsētā?
Ļoti laba, visi draudzīgi, izpalīdzīgi, pilsēta tīra. Dzīvojām vasarnīcā pie kādreizējā “Liepājas metalurga” komandas daktera. Pārsteidza, ka Marokas fanu bija daudz vairāk nekā Spānijas, taču tikai vienā vietā – aiz vārtiem. Spāņu futbolistiem nākot laukumā, viss stadions bija pret viņiem, aplausus dabūja tikai Injesta. Pilsētā gan visi draudzīgi, fotografējās kopā.
Astotdaļfinālā spāņi tiksies ar Krievijas izlasi.
Spāņi īsti nepārliecina. Varbūt viņi domāja, ka mierīgi tiks tālāk, varbūt ietekmē trenera maiņa pirms čempionāta. Krieviem šis ir mājas čempionāts ar labām iespējām uzvarēt, es teiktu, par 40 procentiem. Citi pirmie astotdaļfināli? Argentīnieši ar daudzām zvaigznēm nevar uztaustīt savu spēli, viņiem iet smagi. Diemžēl neesmu redzējis nevienu Francijas izlases maču, tādēļ grūti spriest, bet domāju, ka būs agresīvs futbols, maz tehnikas un laika domāšanai. Sūks viens otra asinis. Urugvaja pret Portguāli – tur būs tehniskāks futbols, brīvāks. Krištianu Ronaldu saprot, ka viņam šī Pasaules kausa izcīņa varētu būt pēdējā, lielisks motivators un noskaņos komandu. Urugvajas izlase atstāja labu iespaidu, domāju, ka tā tiks tālāk par astotdaļfinālu. Horvātiem ir spēcīgāks spēlētāju kodols, solīds futbols, un viņi uzvarēs dāņus.
Brazīlijas futbolisti līdz otrajiem gūtajiem vārtiem deva serbiem daudz brīvības soda laukumā.
Šo spēli var sadalīt trīs posmos. Serbi sākumā augstu presingoja, brazīlieši lēni ripināja bumbu un nevarēja izvērsties. Serbijas izlase pieļāva divas kļūdas, un otrā maksāja vārtu zaudējumu. Otrajā daļā brazīlieši pagura, ne velti Paulinju tika nomainīts, serbi viņus soda laukumā iespieda kā hokejā vairākumā, bija vairāki momenti pēc kārtas. Bet tad Brazīlijas izlase nopelnīja stūra sitienu, guva otros vārtus, un serbi saprata, ka vairs neatspēlēsies.
Neimars sit garām visu, ko var aizsist. Nav formā?
Viņš ilgi bija savainots, un tas jebkuru spēlētāju iespaido pat tad, ja tev uzvārds ir Neimars. Bet viņam forma kļūst labāka, rāda kvalitatīvu futbolu, tehnika fenomenāla, jāpievieno tikai vēl viens elements – vārtu gūšanu.
Vācijas izlasei viss šis gads nebija labs, un tas atspoguļojās arī čempionātā. Kur ir viņu problēma?
Tagad jau visu ko var teikt, arī to, ka izlasē neiekļāva Leroju Sanē. Man izskatījās, ka vācieši pārēdušies futbolu, noguruši un viņus gandrīz vai piespiež spēlēt. Vārtu momentu realizācija bija šausmīga, vārtsarga Manuela Noiera darbības nesapratu. Gribēja parādīt, ka var spēlēt bez vārtsarga? Vācijai bijušas pasaules mēroga zvaigznes uzbrukumā, bet šobrīd nav un bundeslīgā vārtus pārsvarā iesit leģionāri.
Līgums ar galveno treneri Joahimu Lēvu tika pagarināts jau pirms čempionāta.
Lēvam pēdējā vieta grupā ir krahs. Ja spēle kopumā būtu skatāma, varētu nostāties viņa pusē, bet vācieši visus trīs mačus mocījās. Man šķiet, ka Lēvu nomainīs.
FUTBOLS
PASAULES KAUSA IZCĪŅA
E grupa
Brazīlija – Serbija 2:0 (0:1), Paulinju (36.), Silva (68.).
Šveice – Kostarika 2:2 (1:0), Džemaili (31.), Drmičs (88.); Vestons (56.), Sommers (90+3.).
Turnīra beigās. 1. Brazīlija 7 (5:1), 2. Šveice 5 (5:4), 3. Serbija 3 (2:4), 4. Kostarika 1 (2:5).
H grupa
Kolumbija – Senegāla 1:0 (0:0), Mina (74.).
Polija – Japāna 1:0 (0:0), Bednareks (55.).
Turnīra beigās: 1. Kolumbija 6 (5:2), 2. Japāna 4 (4:4), 3. Senegāla 4 (4:4), 4. Polija 3 (2:5).
Astotdaļfināls
30. jūnijā: Francija – Argentīna (17.00), Urugvaja – Portugāle (21.00). 1. jūlijā: Spānija – Krievija (17:00), Horvātija – Dānija (21.00). 2. jūlijā: Brazīlija – Meksika (17:00), G-1 – Japāna (21.00). 3. jūlijā: Zviedrija – Šveice (17.00), Kolumbija – G-2.