Normunds Sējējs.
Normunds Sējējs.
Foto: Juris Kalniņš

Uz ko šosezon pretendēs Rīgas “Dinamo”? 1

Sastāvs dziļāks, bet vai kvalitatīvāks? Pirms devītās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas tas ir viens no aktuālajiem jautājumiem saistībā ar Rīgas “Dinamo”, kurai ekspertu prognozēs tiek paredzēta konferences pastarīšu loma. Sešdesmit maču maratonu rīdzinieki sāks ar trim izbraukuma spēlēm – šovakar pret HK “Soči”, ceturtdien Ņižņijnovgorodā pret “Torpedo” un sestdien Maskavā pret “Spartak”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Iepriekšējās divās sezonās Gagarina kausa izcīņa notika bez Rīgas “Dinamo” līdzdalības, turklāt Latvijas klubs jau agri atvadījās no reālām izredzēm iekļūt konferences spēcīgāko komandu astoņniekā. Aizvadītā vasara bija pietiekami sarežģīta, radot bažas, vai izdosies novērst iepriekšējos trūkumus. Komanda gatavojās ar zināmām šaubām par to, vai vispār būs nauda un varēs startēt KHL. Ilgi tika lenkts pazīstamais zviedru treneris Pērs Morts, kurš kopš 2010. gada vadījis Zviedrijas izlasi, tomēr līdz roku paspiešanai abas puses nenonāca. Treniņos šefību uzņēmās ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs un beigās arī tika apstiprināts par galveno treneri. Pagājušajā gadā viņš bija Kari Heikilas asistents un pēc soma atlaišanas arī pārņēma komandas vadību. Tādēļ zināmas iestrādnes jau ir.

Labs kolektīvs

Rīgas “Dinamo” izdevies saglabāt iepriekšējās sezonas kodolu, un palikuši seši rezultatīvākie hokejisti – Miks Indrašis, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Tims Sestito, Gunārs Skvorcovs un Guntis Galviņš. Viņi sevi labi apliecinājuši, taču treneriem jāatrod īstie virknējumi, lai būtu vismaz viena maiņa, kas var regulāri iemest vārtus. Pērn tieši tas bija viens no iemesliem, kādēļ punkti krājās neregulāri. Vārtos viss smagums gulsies uz Jakuba Sedlāčeka pleciem – iepriekšējās trīs sezonās čeham par vietu sastāvā bija pa kādam nopietnam konkurentam, bet tagad otrais numurs ir Jānis Kalniņš, kura laiks vārtos acīmredzot būs limitēts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielākie zaudējumi sastāvā ir uz Čehiju aizbraukušais Andris Džeriņš un Kristaps Sotnieks, kurš spēlē Toljati “Lada”. Taču “Dinamo” rezervistu sols ir garāks nekā iepriekšējā sezonā, tātad iekšējai konkurencei jābūt lielākai. Uz pirmajām spēlēm Krievijā devušies divi vārtsargi, desmit aizsargi un 16 uzbrucēji. Vai klāt nākusi arī kvalitāte, rādīs sezona. Nolīgto leģionāru CV nav krāšņi, bet stipri ierobežota budžeta apstākļos tādus gaidīt grūti. Jācer, ka būs izvilkta kāda pilnā loze. “Dinamo” sastāvā atgriezušies Georgijs Pujacs un Pjotrs Sčastļivijs, kuri neveiksmīgajā aizpagājušajā sezonā tika pasludināti par vieniem no grēkāžiem, decembrī laužot līgumus.

Lai gan pārbaudes spēlēs iegūta pārliecinoši pozitīva bilance – astoņas uzvaras un trīs zaudējumi, augstāk jāvērtē labais kolektīvs. Uzvaras varēs izcīnīt tikai ar maksimālu atdevi, kas iepriekšējā sezonā brīžiem pievīla. Labs piemērs ir pirmie pretinieki Soču hokejisti, kuri komandas pastāvēšanas abās sezonās iekļuva izslēgšanas spēlēs un iepriekšējās par spīti finansiālajām problēmām bija ceturtie Rietumu konferencē. Ar labu treneru darbu un pašatdevi var aizstāt robus meistarībā.

Latviešu leģions

Vairāki Latvijas hokejisti saglabājuši darba vietas citos KHL klubos, kas apliecina viņu darba augsto novērtējumu. Mārtiņš Karsums jau ceturto sezonu aizvadīs Maskavas “Dinamo”, Kaspars Daugaviņš spēlēs Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, Oskars Bārtulis – Vladivostokas “Admiral”, Artūrs Kulda – Helsinku “Jokerit”, Edgars Masaļskis – Toljati “Lada”, kurai pievienojies arī Kristaps Sotnieks.

Novērtētas ir Latvijas treneru zināšanas. Galvenajā krēslā sēž divi – Artis Ābols Toljati un Pēteris Skudra Ņižņijnovgorodā, kur viņa asistents ir Ģirts Ankipāns. Pēc divu gadu pārtraukuma klubu līmenī ar pilnu sparu atgriežas Oļegs Znaroks, kurš vadīs ambiciozo Sanktpēterburgas “SKA” un uzaicinājis arī savu uzticamo palīgu Hariju Vītoliņu. Abi turpinās darbu ar Krievijas izlasi. Viktors Ignatjevs ir Maskavas “Spartak”, Sergejs Naumovs – Jaroslavļas “Lokomotiv” treneru brigādē.

Kad dažus mēnešus pirms KHL dibināšanas kādreiz slavenais krievu hokejists Vjačeslavs Fetisovs runāja, ka Krievijas atklātajā čempionātā kādreiz spēlēs arī Ķīna, Dienvidkoreja un vēl citas hokejam eksotiskas valstis, daudzi lika pirkstu pie deniņiem. Tomēr ar naudu var paveikt arī šķietami neiespējamo – KHL ģeogrāfiju šovasar papildinājusi Ķīna ar Pekinas komandu “Kuņluņ”, ko trenē Vladimirs Jurzinovs. Par spīti regulārajām runām, ka daudzām komandām ir finansiālās problēmas, visas palikušas KHL apritē, kopā to ir 29 – austrumu konferencē 15, rietumos 14.

Reklāma
Reklāma

Tāpat kā agrāk turnīrā būs 60 spēles – ar katru komandu savā laukumā un viesos, plus vēl papildus četri mači. Rīdziniekiem tie būs pret Minskas “Dinamo” un Helsinku “Jokerit”. Izslēgšanas spēlēs iekļūs katras konferences astoņas labākās komandas. Turnīrs beigsies 18. februārī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.