500 brīvu vietu ik mēnesi 9

Ar kadru mainības problēmām Latvijā cīnās arī mazumtirdzniecības uzņēmumi. 2014. gada līderis jaunu darba vietu radīšanā “Maxima Latvija” pērn, kad kopumā uzņēmumā strādāja gandrīz 8500 darbinieku, katru mēnesi piedāvāja 500 vakances.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 brīnumēdieni! Pārtikas produkti, kuru regulāra iekļaušana ēdienkartē kavē ādas novecošanos
Lasīt citas ziņas

Šā gada sākumā situācija esot nedaudz uzlabojusies, taču daudziem Rīgas veikaliem joprojām vajadzīgi darbinieki. Reģionos brīvas vietas parādoties retāk, tāpēc uzņēmums piedāvā cilvēkiem, kas dzīvo ārpus galvaspilsētas, darbu Rīgas veikalos kasieru amatā. “Šādā gadījumā mēs nodrošinām dienesta viesnīcu un daļēju transporta kompensāciju uz mājām,” skaidro Personāla vadības departamenta direktors Raitis Apinis.

Uzņēmums 45 Latvijas apdzīvotās vietās atvēris 148 veikalus, no tiem 62 – Rīgā, tāpēc arī galvaspilsētā nodarbināto skaits ir vislielākais. Ap 600 cilvēkiem strādā Ķekavas novadā, kur atrodas gan loģistikas centrs, gan uzņēmuma birojs. Šobrīd “Maxima Latvija” pārstāvētas 228 dažādas profesijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cilvēku motivācija strādāt tirdzniecības uzņēmumā mēdz būt dažāda. Gribētos lielāku atalgojumu – kā sarunājušas uz jautājumu, kā apmierina darbs “Maxima” veikalā, atbild Ērika Šapovalova un Dzintra Pētersone. Stājoties darbā veikalā Dzelzavas ielā 6A, abām bijusi atšķirīga pieredze – Dzintra iepriekš strādājusi tirdzniecībā, Ērikai par šo nozari nav bijis nekādas saprašanas un arī pieteikusies bez pārliecības, ka jelkad to varētu apgūt. Draudzenes pierunāta, tomēr nolēmusi pamēģināt – cik tad ilgi sēdēs mājās bezdarbībā? Kā bijusī policijas darbiniece bijusi spiesta doties izdienas pensijā, bet piedāvātais darbs apsardzes firmā viņu nav apmierinājis.

“Radās sajūta, ka neesi nevienam vajadzīgs,” Ērika stāsta par laiku, kad pamazām ieslīgusi pesimismā. Pēc sarunas “Maxima Latvija” personāldaļā ar anketu rokā devusies uz jauno darbavietu, taču pamanījusi, ka speciālists viņu novērtējis kā darbinieci “bez motivācijas”. “Varbūt motivācijas man nav, bet ir spītība un ietiepība,” nodomājusi Ērika un soli pa solim, pat ar asarām tomēr apguvusi kasieres darbu. Tagad viņu veikala direktore Jeļena Balabanova slavē kā ļoti labu darbinieci, kas par ātru darbu ne vienu reizi vien saņēmusi prēmiju.

“Darbs pārtikas veikalā ir pavisam kas cits,” savu līdzšinējo pieredzi mazumtirdzniecībā ar “Maxima” darbu salīdzina Dzintra. Uz darbu ejot nevis atstrādāt savu laiku, bet ar prieku. Priekšniecība laba – esot bijusi iespēja salīdzināt ar citu veikalu vadītājiem –, ik pa laikam sūta uz kvalifikācijas celšanas kursiem, veselības problēmas palīdz risināt “Ergo” apdrošināšana. Kā jau darbā ar cilvēkiem – neiztikt arī bez negācijām, toties pašu kolektīvs – draudzīgs. “Ir mums arī skrējēji, kuriem kaut kas nepatīk, tādiem te nav vietas, zādzības šad un tad gadās,” stāsta Dzintra. Lielākoties darbā piesakoties pirmspensijas vecuma ļaudis un jaunieši pēc skolas pabeigšanas.

Uzņēmuma piedāvātais atalgojums kopumā atbilst nozarei, piebilst Personāla vadības departamenta direktors Raitis Apinis. “Pēdējo piecu gadu laikā tas ir pieaudzis, piemēram, šogad daļai reģionu veikalu darbinieku tika palielināta stundas likme.” Atalgojuma jautājums ir cieši saistīts gan ar valsts ekonomisko situāciju kopumā, gan ar uzņēmuma finansiālajām iespējam konkrētajā situācijā, piebilst uzņēmuma pārstāvis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.