Foto – Shutterstock

Darbinieki mainīs darbavietas 9

Darbinieki staigās, īpaši no tiem uzņēmumiem, kuri piekopj konservatīvu politiku attiecībā uz atalgojuma palielināšanu, darba apstākļu uzlabošanu un citu labumu piešķiršanu. Zema bezdarba un liela brīvo vakanču skaita apstākļos uzņēmumi neizbēgami jau tagad saskaras ar to, ka darbinieki saņem darba piedāvājumus no citiem darba devējiem, tādējādi cenšoties tos pārvilināt, atzīst A. Brodiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Šo procesu efektu jau var izteiksmīgi sajust veselības aprūpes nozarē. Tas jau sen nav noslēpums, ka medicīnas nozarē kopumā ir vērojams māsu trūkums. Piemēram, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca vēl nesen kā universitātes slimnīca bija zināmā mērā labākā situācijā salīdzinājumā ar reģionālajām slimnīcām, jo speciālisti, lemjot par darbavietu, priekšroku deva lielai slimnīcai, kurā tiek risināti profesionāli sarežģītākie un interesantākie gadījumi, norit arī zinātniskais darbs.

Ārstu speciālistu trūkumu slimnīcā ļoti neizjuta, 2013. un 2014. gadā ārstu skaits bija pietiekams, bet, sākot ar 2015. gada trešo ceturksni, ir vairākas neaizpildītas ārstu vakances, piemēram, kardiologi, ginekologi, un, protams, slimnīcā izjūt medicīnas māsu trūkumu. “Diemžēl mums ir grūti konkurēt ar privātās ārstniecības iestādēm, kur darbs ir mazāk intensīvs, situācijas vairākumā gadījumu nav tik sarežģītas, bet apmaksa par padarīto tiek veikta 100% apmērā, kamēr valsts ar mums joprojām par padarīto nenorēķinās pilnībā. Mūsu aprēķini rāda, ka faktiskās pacientu ārstēšanas izmaksas ir par 10 – 15% lielākas nekā pašreizējais valsts piešķirtais finansējums,” norāda I. Potetinova.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visbiežāk darbavietas maiņu izvēlas gan stāža, gan vecuma ziņā jaunākie darbinieki, kuru pieredze nepārsniedz viena gada robežu, un jaunieši vecumā līdz 24 gadiem. 2015. gadā kopumā par stabiliem un uzņēmumam uzticīgiem var saukt apmēram 70% no “Rimi” darbiniekiem, tostarp gan cilvēki, kas strādā ilgāk nekā vienu gadu, gan tādi, kas nostrādājuši jau vairāk nekā 21 gadu.

Vislielākā darbinieku mainība novērojama Rīgā un lielajās Latvijas pilsētās, piemēram, Jelgavā un Liepājā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.