Publicitātes foto

Sāk tikšanos ciklu ar romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” autoriem 0

Ceturtdien, 25. oktobrī, plkst. 19 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā uz lasītājus aicina uz tikšanos ar romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” autoriem Osvaldu Zebri, Gunti Bereli un Paulu Bankovski, LA.lv uzzināja Memoriālo muzeju apvienībā.

Reklāma
Reklāma
Krievija pārgājusi uz nāvējošāku kara taktiku. Tas rada reālu draudu NATO 74
Zinātnieki atklājuši, kas izraisa specifisko, tā dēvēto “vecuma smaku”: 7 ieteikumi, kā no tās atbrīvoties
Kokteilis
8 latviešiem pilnīgi normāli ieradumi, kas ārzemniekiem šķiet dīvaini. Tēja un medus ārstē visas kaites! 29
Lasīt citas ziņas

Sarunā, kuru vadīs Arnis Koroševskis, iecerēts atskats uz sēriju kopumā un uz konkrētajiem rakstnieku romāniem, to tapšanas apstākļiem un citām intriģējošām niansēm.

Vēstures romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts” pēdējo gadu laikā kļuva par vienu no pamanāmākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem jaunākajā latviešu literatūrā.

CITI ŠOBRĪD LASA

2013. gada sākumā rakstnieces Gundegas Repšes izziņotā koncepcija paredzēja vienkopus pulcēt dažādu paaudžu un literārās pieredzes autorus, lai radītu iespējami daudzpusīgu skatījumu uz Latvijas vēsturi. Laikā starp 2014. un 2018. gadu tika publicēti 13 romāni – katrā no tiem aplūkota kāda pagājušā gadsimta desmitgade vai konkrētāks laika nogrieznis.

Uz sarunu ceturtdien aicināti hronoloģiski pirmo trīs darbu autori: Osvalds Zebris, kura romāns “Gaiļu kalna ēnā” (2014) faktiski ievada 20. gadsimtu un centrējas ap 1906. gada notikumiem, Guntis Berelis, kura romānā “Vārdiem nebija vietas” (2015) spilgti parādīts Pirmā pasaules kara priekšvakars un arī kara gadi, un Pauls Bankovskis, kura romānā “18” (2014) mūsdienās mītoša cilvēka skatījums sasaistīts ar Latvijas valsts tapšanas laiku.

Šī tikšanās aizsāks sarunu ciklu ar romānu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts” autoriem. Jau nākammēnes, 21. novembrī, Andreja Upīša memoriālajā muzejā gaidāma nākamā tikšanās ar rakstniekiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.