Brūnais lācis Latvijas savvaļā sastopams reti – ik gadu no kaimiņzemēm ienāk pieci līdz desmit dzīvnieki. Mūsu faunai vēsturiski raksturīgo dzīvnieku tuvāk var iepazīt, piemēram, Līgatnes dabas takās.
Brūnais lācis Latvijas savvaļā sastopams reti – ik gadu no kaimiņzemēm ienāk pieci līdz desmit dzīvnieki. Mūsu faunai vēsturiski raksturīgo dzīvnieku tuvāk var iepazīt, piemēram, Līgatnes dabas takās.
Foto – Velga Vītola

No lāča neaizbēgsi 1

“Sabiedrība pakāpeniski jāpieradina pie domas, ka lācis nav nekāds svešinieks, pieder mūsu faunai un var dzīvot mums līdzās savā teritorijā,” J. Ozoliņš nosauc lāču uzskaites devumu plašākā nozīmē. Pašam monitoringa vadītājam vēl nav izdevies redzēt šo dzīvnieku dabā. Tas esot viņa sapnis, taču gandarījumu sagādājot arī pēdu uziešana, pēc kurām var noteikt dzīvnieka atrašanās vietu. Šajā ziņā pētniekam esot veiksmīga roka, jo visās lāču meklēšanas ekspedīcijās izdevies atrast pa kādam nospiedumam. Viņam ir padoms, kā rīkoties, ja gadās satikt lielo makanu: “Man ir divas receptes – no zālēdājiem jāmūk, bet no plēsējiem vajag mierīgi attālināties, nemēģinot viņus izprovocēt ne kā konkurentam, ne kā barības objektam, jo bēgšana tikai parāda, ka esi vājāks un ar tevi varētu tikt galā.”

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Zināmi gan daži traģiski gadījumi, kad cilvēki kļuvuši par lāču upuriem. Tīmeklī atrodams stāsts, kā Zviedrijā lācis saplosījis 40 gadus vecu aļņu mednieku. “Igauņu un skandināvu pieredze rāda, ka visbiežāk apdraudēti ir bruņoti mednieki – kad cilvēkam rokā ierocis, viņš uzvedas pārdroši un mēdz dzīvnieku izprovocēt,” norāda J. Ozoliņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.