Notiek drupās aprakto cilvēku glābšanas darbi lielveikalā “Maxima” Priedaines ielā.
Notiek drupās aprakto cilvēku glābšanas darbi lielveikalā “Maxima” Priedaines ielā.
Foto-LETA

Sāk pārbaudi par iespējamu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo datu noplūdi 2

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) pirmdien sācis dienesta izmeklēšanu par informācijas noplūdi Zolitūdes traģēdijas laikā, kad plašsaziņas līdzekļos parādījās bojāgājušo vārdi ar atsauci uz dienestu, portālu “LA.lv” informēja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Pārbaude sākta par faktu, ka no dienesta darbinieka e-pasta, kurš nebija iesaistīts traģēdijas seku likvidēšanā un palīdzības koordinēšanā, piektdien, 22,novembrī, ir nosūtīta informācija trešajām pusēm, kas saistīta ar Zolitūdes traģēdiju un norādīja ziņas par it kā bojāgājušiem cilvēkiem. Šāda informācija medijos sākotnēji parādījās ar atsauci uz NMPD kā uz informācijas avotu.

Bukša skaidroja, ka, pārbaudot publicēto informāciju, novērota publicētā saraksta un NMPD rīcībā esošā saraksta sakritība. Vienlaikus dienestā norāda – NMPD rīcībā esošais bojāgājušo saraksts bija nepārbaudīts, tas nebija precīzs, jo bojāgājušie vēl nebija atpazīti. Šo procesu veica Valsts policija, un tiklīdz tuvinieki bija atpazinuši visus traģēdija bojāgājušos, precīzais un patiesais saraksts nodots plašsaziņas līdzekļiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz ar to sākotnēji publicētajā nopludinātajā sarakstā, piemēram, bija minēta persona, kas nemaz nebija atradusies negadījuma vietā, bet kuras dokumenti bija atrasti pie bojāgājušā – šo informāciju policija varēja noskaidrot tikai atpazīšanas procesā, skaidro Bukša.

Turklāt NMPD sarakstā bija ziņas par traģēdijā cietušajiem, personas dati un sākotnējās diagnozes, kas ir ar likumu aizsargāta informācija un nav nododama trešajām pusēm bez pašu cietušo piekrišanas, taču kas, iespējams, notikušā rezultātā nodota trešajām pusēm, akcentē NMPD.

Dienestā atkārtoti uzsver – mediķu rīcībā pēc avārijām un citiem negadījumiem nevar būt precīzi dati par bojāgājušo personībām, jo mediķi neveic atpazīšanu un personu identifikāciju.

Lai nepieļautu šādas situācijas un noskaidrotu visus notikušā apstākļus, NMPD izveidota izmeklēšanas komisija, kurai jānoskaidro notikušā apstākļi un vainīgās personas. Atkarībā no komisijas atklātā NMPD, ja būs nepieciešams, vērsīsies arī tiesībsargājošās institūcijās.

Jau vēstīts, ka ceturtdien Zolitūdē, sabrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Nelaime Zolitūdē ir lielākā Latvijā kopš valsts neatkarības atgūšanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.