Foto – Fotolia

Arbūzs – 
ārstniecisks līdzeklis 0


Jau kopš seniem laikiem arbūzs tiek izmantots ārstnieciskajā uzturā, tas labi attīra organismu. “Šī garšīgā oga veicina šķidruma apriti organismā, uzlabo nieru darbību. Arbūza mīkstumiņš satur arī balastvielas jeb šķiedrvielas, kas optimizē zarnu darbību,” stāsta A. Brēmanis. Bieži to iesaka aknu, nierakmeņu slimību ārstēšanai un locītavu kaitēm sāļu izvadīšanai no organisma. Neskatoties uz to, ka arbūzs ir diezgan salds un cukuru saturošs auglis, tajā nav daudz kaloriju, tāpēc, no enerģētiskā viedokļa raugoties, tas ir rekomendējams dažādām veselības problēmām, kur nepieciešama kaloriju ierobežošana, piemēram, aptaukošanās gadījumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Tā kā arbūzam ir ļoti labs skalojošais efekts, tos iesaka ēst atslodzes dienās.

A. Brēmanis: “Arbūzu var iekļaut pat piecās vai sešās ēdienreizēs dienā. Jāēd pa kārtīgai šķēlei, var, protams, arī vairāk. Ieteicams kombinēt ar citām ogām vai augļiem – vietējām upenēm, mellenēm vai ērkšķogām.

CITI ŠOBRĪD LASA
Lai atslogotu organismu, var izmantot arī dārzeņus, biezpienu, ja nepieciešams, arī vārītu gaļu. Ja ir vēlēšanās, arbūzu vien var ēst visas dienas garumā. Taču baidos, ka vienā brīdī sāks šķebināt un nebūs vairs nekādas baudas.” Viņš piebilst, ka cilvēki par šo diētu nekad nav žēlojušies.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.