Publicitātes foto

Sagatavojies veselīgai ziemai! 0

Rudens un ziema ir ne tikai skaists gadalaiks, bet arī laiks, kad visapkārt šķauda, klepo un ir dažādi vīrusi, kas izraisa saslimšanu un saaukstēšanos. Izvairīties no saslimšanas un rudens saaukstēšanās ir grūti, ja vien neveidojam savu īpašo ziemas aptieciņu, kas palīdzēs tikt cauri saslimšanas posmam gan tad, ja vēl nesam saslimuši un gribam izvairīties, gan tad, ja saaukstēšanās vai vīrusi mūs tomēr skāruši. Šādā “aptieciņā” varam ievietot gan dažādus vecmāmiņas padomus, senas gudrības, kā cīnīties ar saslimšanām, gan dažādus medikamentus, kas palīdzēs cīnīties ar vīrusiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Lielākoties, medikamenti pret saaukstēšanos, aptiekās vai interneta aptiekās, piemēram, Apotheka.lv nopērkami bez receptes, tāpēc jādodas vien pie aptiekāra un jāprasa padoms. Kaut arī pārsvarā zāles lietojam tad, kad patiešām jau esam saaukstējušies vai noķēruši kādu vīrusu, tomēr ieteicams jau laikus parūpēties, lai mājas aptieciņā būtu pieejami nepieciešamie un aktuālākie medikamenti. Lielākoties dažādus pret apaukstēšanās medikamentus jau zinām – speciālos pulverīšus, tabletes, pūšamus pretiesnu un cita veida medikamentus un līdzekļus, taču, pirms tos iegādāties, tomēr ieteicams, konsultēties ar farmaceitu aptiekā vai ar ģimenes ārstu – tieši viņi visprecīzāk zinās ieteikt piemērotākos līdzekļus katrai situācijai – ja ir sauss klepus, ja atklepojošs klepus, ja ir iesnas, ja ir kakla sāpes, iekaisums vai kas cits.

Visbiežāk cilvēki slimo rudenī un ziemā, jo visapkārt ir baktērijas un vīrusi. Taču arī vīrusi mainās un adaptējas, cīnoties ar dažādu medikamentu ietekmi uz organismu. Lai gan vīrusi un baktērijas ir mums apkārt arī vasarā, taču aukstākā laikā – ziemā, rudenī vīrusiem ir labvēlīgāki apstākļi izplatībai, biežāk uzturamies slēgtās telpās, kā rezultātā ir vieglāk vienam otru „aplipināt”. Tas arī ir iemesls, kāpēc organisma stiprināšanas pasākumi būtu veicami visa gada garumā, nevis kampaņveidīgi, kad visapkārt jau slimo. Tāpēc ieteicams pievērst uzmanību vitamīniem, minerālvielām, kas palīdzēs imūnsistēmai un organismam būt stiprākam un noturīgākam pret dažādiem vīrusiem un saslimšanām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zivju eļļas un krila eļļas (Omega-3) būs lieliski palīgi organisma stiprināšanai. Savukārt vitamīni paralēli palīdzēs būt veselīgam un stipram. No saslimšanām nav pasargāts neviens, taču katram saslimšana izpaužas savādāk. To nosaka mūsu imunitāte jeb mūsu organisma spēja aizsargāt mūs pret nelabvēlīgās vides ietekmi – vīrusiem un baktērijām. Ja ikdienā esam aktīvi, ēdam veselīgi un stiprinām savu imūnsistēmu, tad iespējams, ziemā saslimsim mazāk, retāk, tomēr arī tas nav rādītājs.

  • Padoms nr.1.: Ģērbieties atbilstoši laika apstākļiem – ja ārā paliek auksts, nevajag censties savilkt pārāk daudz jakas vai turpināt staigāt vasaras drēbēs. Vadoties pēc sajūtām, saģērbieties pareizi – organisms tā rūdās un notiek labāka termoregulācija – ķermenis ne pārāk atdziest, ne pārāk pārkarst.
  • Padoms nr.2.: Uzturā ieteicams lietot pašmāju augļus, dārzeņus, vitamīnus un imūnsistēmas stiprinošus medikamentus. Īpaši būtisks šādā laikā būs C vitamīns, kas sastopams gan mežrozīšu augļos, dzērvenēs, paprikā, apelsīnos, citronos, greipfrūtos. Arī zivju eļļa ir lielisks palīgs imunitātes stiprināšanā.
  • Padoms nr.3.: Ēdiet ķiplokus – vismaz divas reizes nedēļā apēdiet pa ķiploku maizītei. Mēģiniet ikdienā centieties izvairīties no lieka stresa, jo tas var novest pie imunitātes vājināšanas un saslimšanas iespējām. Arī labs miegs un daudz dažādu veselīgu tēju noteikti iekļaujamas mājas aptieciņā. Tējas būs noderīgas gan tad, ja jutīsiet pirmās vīrusa iedarbības pazīmes, gan esot veselam – lai stiprinātu organismu un pasargātu sevi.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.