Kā atgūt spēkus pēc maratona? 0

Foto – Shutterstock


Skriešanas laikā organisms tiek pakļauts ļoti intensīvai slodzei, tāpēc enerģiju vēlams atjaunot iespējami ātrāk. Muskuļu spēku atjaunot palīdzēs olbaltumu un taukus saturoši produkti. Taču, lai atjaunotu glikoigēnu krājumus, vislabāk ir uzņemt 100 kaloriju stundu pēc skriešanas un 100 kaloriju 40-45 minūtes pēc tam. Organisms ir visuzņēmīgākais pret glikoigēnu pirmajās 30 minūtēs pēc slodzes, tāpēc maltīti ieturot uzreiz pēc sportošanas, mazinās muskuļu stīvuma un sāpju iespējamība. Pēc sportošanas vēlams uzņemt galvenokārt ogļhidrātus un proteīnu proporcijā 1 grams proteīna pret 3 gramiem ogļhidrātu – šajā gadījumā lieliski var noderēt jogurta un augļu kokteilis.

Smagums muskuļos un pat sāpes ir tikai dabiskas. Kā Kovaļova, viens no būtiskākajiem elementiem muskuļu atslodzei ir magnijs. Tas nepieciešams muskuļu līdzsvarotai darbībai, turklāt tas saudzē arī sirdi un asinsvadus. Magniju bagātīgi satur spināti, pākšaugi, sēklas, rieksti, banāni u.c. Taču intensīvas slodzes gadījumos magniju var uzņemt arī ar preparātiem. Tie palīdzēs uzturēt muskuļu tonusu treniņa laikā, kā arī veicinās muskuļu raitu un veiksmīgu atlabšanu pēc treniņa.

Ja fiziskā slodze radījusi spēcīgu muskuļu pārslodzi, BENU aptieku farmaceite Jūlija Kovaļova rekomendē arī atvēsinošās ziedes, kas remdē muskuļu sāpes, mazina pietūkumu un patīkami atvēsina, – šāda veida ziedes var saturēt mentolu, piparmētru, priežu skuju, apelsīnu, rozmarīna un bergamotes eļļu. Ja muskuļi ir pārslogoti, vēlams ieziest atvēsinošās ziedes ar masējošām kustībām, lai uzlabotu mikrocirkulāciju. Ja parādījušās arī sāpes, kas nepāriet, tad varētu lietot diklofenaka vai ibuprofēna saturošus gēlus, kas noņems iekaisumu un sāpes.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.