Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeimas vairākums noraida dīkstāves pabalstu izmaksu arī MUN maksātājiem 0

Saeimas deputātu vairākums šodien noraidīja opozīcijas deputātu iesniegto priekšlikumu par dīkstāves pabalsta izmaksāšanu arī mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātājiem, kā arī komercsabiedrību un mikrouzņēmumu valdes locekļiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Opozīcijas politiķi bija rosinājuši likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” noteikt, ka dīkstāves laikā pabalsts pienāktos arī MUN maksātājiem, kā arī komercsabiedrību un mikrouzņēmumu valdes locekļiem.

Pie frakcijām nepiederošais deputāts Aldis Gobzems kaunināja koalīcijas deputātus par to, ka viņi ir kļuvuši par “kungiem, kuriem vēl nesen pašiem nebija ienākumu” un kuri tagad nav spējīgi ieklausīties tautas vajadzībās.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Atmostieties, koalīcija, vismaz vienu reizi!” aicināja Gobzems.

Politiķe Regīna Ločmele-Luņova (S) sacīja, ka valdības lēmumos attiecībā uz dīkstāves pabalstiem nav nekādas loģikas, uzsverot, ka, piemēram, valdība esot aizmirsusi par patentmaksātājiem un rodoties sajūta, ka šādu cilvēku valstī nemaz nav.

“Jūs sociālajos medijos gribat izlikties par uzņēmēju aizstāvjiem! Tad rīkojieties attiecīgi, atbalstot šo priekšlikumu,” teica parlamentāriete.

Politiķe Linda Liepiņa akcentēja, ka MUN ir absolūti legāls. “Iespējams, to vajadzēja jau atcelt, bet tas netika izdarīts. Šajā krīzē mēs it kā vēlamies sodīt cilvēkus, kuri izmantoja absolūti legālu nodokļu veidu. Domājiet, ko jūs darāt, ja vēl neesat atraduši domāt!” teica Liepiņa.

Parlamentārietis Viktors Valainis (ZZS) mudināja padomāt, kas visvairāk izmanto MUN režīmu.

“Ir daudz cilvēku, kas šādā veidā pelna savu maizi, un arī viņus ir skārusi krīze. Ja situācija ir tāda, ka dīkstāves pabalstos izmaksāti ir nepilni pieci miljoni eiro pretstatā 65 miljoniem, tad kāda jēga ir stāvēt pozā, runājot par kategorijām, kam pabalsts nepienākas?” vaicāja politiķis, uzsverot, ka mikrouzņēmumi, kuri jau tā cīnās par savu izdzīvošanu, būtu jāatbalsta.

Arī politiķis Didzis Šmits pauda, ka jau no pirmajiem soļiem valdība ir “iebraukusi dziļās auzās”, jaucot dažādus pabalsta veidus.

Viņš akcentēja, ka dīkstāves pabalsts tiek ieviests kā sociālais pabalsts, kur patlaban vērtē darba devēju. “Tas ir pilnīgs nonsenss!” uzskata Šmits.

“Ar katru muļķīgo lēmumu tiek veidota plaisa starp valdību un cilvēkiem, kuri mēģina izdzīvot. Tas ir absurds, ar ko jūs nodarbojaties! Sociālais pabalsts pienākas visiem!” teica Šmits.

Deputāte Jūlija Stepaņenko uzsvēra risku, ka nav skaidrs, kā tie, kuri līdz šim ir godīgi maksājuši līdz pēdējam centam MUN, tālāk skatīsies uz šo valsti, kura viņiem ir uzgriezusi muguru.

“Šie cilvēki ir darba darītāji, kuri tiek diskriminēti tikai tāpēc, ka kādam liekas, ka, ja cilvēks maksā mazākus nodokļus, viņš ir krāpnieks. Tas novedīs pie tā, ka cilvēki neredzēs jēgu maksāt nodokļus. Cilvēki nav jāšķiro pēc nodokļu apmēra!” uzskata Stepaņenko.

Minēto priekšlikumu Saeimas vairākums noraidīja.

Gala lēmums par likumprojekta pieņemšanu paredzēts šodien, kad parlaments izskatīs visus tam iesniegtos priekšlikumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.