FOTO: Ieva Ābele, Saeima

Saeimas nākamā sēde varētu notikt pēc sesiju pārtraukuma beigām 16.aprīlī 0

Ņemot vērā, ka Saeima jau ir pieņēmusi līdz šim nepieciešamos likumus un to grozījumus Covid-19 izplatības un seku mazināšanai, parlamenta nākamā sēde varētu notikt pēc Saeimas sesiju pārtraukuma beigām 16.aprīlī, aģentūrai LETA pastāstīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Šajā sēdē Saeima arī pārapstiprinātu vēl tikai gaidāmo valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu pēc 14.aprīļa. Valdības vēl tikai gaidāmais lēmums par ārkārtējās situācijas pagarinājumu jau būs spēkā atbilstoši valdības noteiktajiem nosacījumiem, savukārt Saeimai būs tikai jālemj par tā pārapstiprināšanu.

Tāpat Saeima lems par jauniem Covid-19 izplatības un seku mazināšanai sagatavotajiem likumprojektiem. Kā pastāstīja Mūrniece, arī nākamā Saeimas sēde varētu tikt rīkota astoņās dažādās Saeimas zālēs, lai samazinātu saslimšanas ar Covid-19 risku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr darbu jau pašlaik turpina Saeimas komisijas. Pēc 14.aprīlī gaidāmās valdības sēdes attiecīgos jautājumus, kas būs virzāmi izskatīšanai parlamentā, nākamnedēļ pirms Saeimas sēdes vēl varēs izvērtēt parlamenta komisijas, norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

Paralēli turpinās darbs pie e-Saeimas projekta piedāvājumu vērtēšanas, kas Saeimai nepieciešamības gadījumā ļautu strādāt attālināti, pastāstīja Mūrniece. Pašlaik Saeimas Administrācija vērtē saņemtos pieteikumus un labākie no risinājumiem tiks demonstrēti parlamenta Prezidijam. Pēc tam, kad e-Saeimas projekta īstenošana būs uzticēta kādam uzņēmumam, tā ieviešana provizoriski varētu aizņemt dažas nedēļas, norādīja politiķe. Politiķe pauda, ka nevēlētos gaidīt mēnešiem līdz sistēmas ieviešanai.

Mūrniece uzsvēra, ka attālinātajai sistēmai ir jānodrošina Saeimas sēžu specifika, tajā skaitā, lai tajā iespējams balsot, debatēt un lai tā ir pasargāta no ārējas iejaukšanās. Pagaidām vēl nav zināms, cik kopā izmaksās e-Saeimas projekts, bet ir skaidrs, ka tam vajadzēs papildu līdzekļus, atzīmēja Saeimas priekšsēdētāja.

Kā ziņots, pašlaik risinājums Saeimas sanākšanai rasts, deputātiem pulcējoties astoņās zālēs, lai katrā telpā būtu mazāks parlamentāriešu skaits un līdz ar to mazāks risks saslimt ar Covid-19.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.