Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (no kreisās), Saeimas deputāti Zanda Kalniņa-Lukaševica un Atis Lejiņš piedalās Saeimas Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas ārkārtas kopsēdē, kurā deputāti lemj par jautājumiem, kas saistīti ar saspringto situāciju Ukrainā.
Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (no kreisās), Saeimas deputāti Zanda Kalniņa-Lukaševica un Atis Lejiņš piedalās Saeimas Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas ārkārtas kopsēdē, kurā deputāti lemj par jautājumiem, kas saistīti ar saspringto situāciju Ukrainā.
Foto: LETA

Saeimas komisijas stingri nosoda Krievijas militāro agresiju Ukrainā, SC atturas 7

Saeimas Ārlietu komisija un Eiropas lietu komisija šodien kopīgā paziņojumā stingri nosoda Krievijas militāro agresiju Ukrainā un uzsver Latvijas nemainīgo atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, kā arī Ukrainas parlamenta leģitīmajai varai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Par paziņojumu abās komisijās balsoja koalīcijas deputāti, bet atturējās apvienības “Saskaņas centrs” deputāti.

Paziņojumā komisijas atzīmē, ka situācija Ukrainā kļūst arvien kritiskāka un Krievija ar savu militāro agresiju citas valsts teritorijā pārkāpj starptautiskās normas un pašas uzņemtās saistības. Šī rīcība vērtējama kā pretlikumīga, apzināta un plānota iejaukšanās Ukrainas suverenitātē, kuras mērķis ir izraisīt militāru konfliktu ar nodomu okupēt daļu vai pat visu Ukrainas teritoriju, norāda deputāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Abas komisijas pilnībā pievienojas Latvijas augstāko amatpersonu 1.marta paziņojumam un aicina Krieviju izbeigt visa veida agresiju un provokācijas pret Ukrainu, nekavējoties izvest karaspēku uz tā bāzēm un ievērot starptautiskajos līgumos uzņemtās saistības.

Parlamentārieši rosina starptautisko sabiedrību paust stingru atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei, kā arī Eiropas Savienību un Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju nekavējoties izvietot Ukrainā robežu novērošanas misijas, kas kontrolētu noslēgto vienošanos ievērošanu.

Saeimas deputāts Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) norādīja, ka, lai šo paziņojumu varētu pieņemt arī Saeimas sēdē, nepieciešams ceturtdienas rītā sasaukt parlamenta ārkārtas sēdi. Ņemot vērā, ka mazākums varētu izmantot veto tiesības, lai šo jautājumu liegtu skatīt ārkārtas sēdē, tad paziņojuma pieņemšana varētu notikt ceturtdien Saeimas kārtējā sēdē, piebilda deputāts.

Pirmdienas pēcpusdienā kļuva zināms, ka Saeimas ārkārtas sēde, kurā tiks lemts par Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas paziņojumu saistībā ar situāciju Ukrainā, notiks ceturtdien, 6.martā, plkst.8.30.

Ja kāds no deputātiem sēdē iebildīs pret paziņojuma skatīšanu, tad šo jautājumu varēs vai nu nodot skatīšanai komisijās vai arī skatīt nākamajā kārtējā sēdē, LETA skaidroja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V). Ja tiks pieņemts lēmums to skatīt nākamajā sēdē, tad paziņojums tiks skatīts kārtējā sēdē tajā pašā dienā plkst.9.

Jau ziņots, ka Krievijas parlamenta augšpalāta sestdien apstiprināja prezidenta Vladimira Putina lūgumu atļaut izmantot Krievijas karaspēku Ukrainas teritorijā.

Reklāma
Reklāma

Oficiāli Krievijas bruņoto spēku iebrukums Ukrainas teritorijā vēl nav sācies, tomēr Krievijas bruņutehnika un armijas karavīri formās bez uzšuvēm jau pirms vairākām dienām pameta militārās bāzes teritoriju un ieņēma pozīcijas Krimas pussalas teritorijā.

Rietumvalstis nosodījušas Krievijas militāro iejaukšanos Ukrainā, kas, pēc analītiķu novērtējuma, var izraisīt nopietnāko starptautisko krīzi kopš Padomju Savienības sabrukuma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.