Foto EPA/LETA

Saeimā uzteic propagandas kanāla „Rossija RTR” aizliegšanu 7

Latvijai jāaizsargā sava informatīvā telpa, un tas ir svarīgi visas sabiedrības drošībai. Nav pieņemams, ka Latvijā tiek retranslētas programmas, kas kurina naidu un mudina uz karadarbību, tādēļ atzinīgi jāuzteic Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbs, ierobežojot šāda satura izplatīšanu,” otrdien, 26.aprīlī, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Otrdienas sēdē komisijas dienas kārtībā bija jautājums par televīzijas programmas „Rossija RTR” izplatīšanas ierobežošanu Latvijā. Jau vēstīts, ka NEPLP aprīļa sākumā par konstatētajiem pārkāpumiem nolēma uz sešiem mēnešiem aizliegt Latvijas teritorijā retranslēt un izplatīt televīzijas programmu „Rossija RTR”.

NEPLP mērķis nav panākt, lai “Rossija RTR” neskatās, bet lai šis kanāls par izdarītajiem pārkāpumiem saņemtu reālu sodu, komisijas sēdē sacīja NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dulevska sacīja, ka konkrētais kanāls nav reģistrēts Latvijā un saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvu vienīgais nopietnais ierobežojums ir kanāla retranslācijas aizliegšana.

“Tie kanāli, kas reģistrēti Latvijā, tiek uzraudzīti, pārkāpumi tiek fiksēti un sodīti, bet pārkāpumu dēļ neviens kanāls nav ticis bloķēts,” atgādināja Dulevska. “Tāpēc vēlos noraidīt spekulācijas, ka NEPLP nodarbojas ar cenzūru.”

Viņa atklāja, ka sarunās ar “Rossija RTR” pārstāvjiem NEPLP piedāvāja reģistrēt kanālu Latvijā, kas atvieglotu komunikāciju un citas lietas, tomēr šāds piedāvājums ticis noraidīts.

Efektīvāks soda mērs būtu nevis “Rossija RTR” apturēšana, bet gan tā iekļaušana dārgākajā maksas kanālu pakā, šodien sēdē sacīja Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muuls.

Kā sacīja Muuls, īslaicīga kanāla apturēšana raidorganizācijai rada īslaicīgus zaudējumus, ko vēlāk iespējams atpelnīt, bet kanāla iekļaušana dārgākajā maksas pakā radītu zaudējumus ilgtermiņā, ņemot vērā to, ka kanālu tur iespējams atstāt ilgstoši, bet klienti diezin vai izvēlētos pāriet uz dārgāko paku.

Viņš atgādināja, ka tāda pieeja šai problēmai bijusi Lietuvā.
Viņam oponēja telekomunikāciju uzņēmuma “Lattelecom” Juridiskā un korporatīvā atbalsta daļas direktors Toms Meisītis, norādot, ka šādas kanālu pakas var nokomplektēt tā, lai formāli izpildītu likuma prasības.

Viņš arī piebilda, ka tā nauda, ko “Rossija RTR” nopelna Latvijā, kanāla raidorganizācijas pastāvēšanai ir nebūtiska.

Reklāma
Reklāma

Tikmēr Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters norādīja, ka šāds risinājums ir diskutabls, jo, “ja naida kurināšana ir aizliegta, tā nevar būt atļauta par dārgāku samaksu”.

Kā ziņots, 12.aprīlī stājās spēkā aizliegums retranslēt un izplatīt TV programmu “Rossija RTR”.

NEPLP 2015.gada laikā atkārtoti konstatēja rupjus pārkāpumus televīzijas kanāla “Rossija RTR” pārraidītajos raidījumos, kuros pārkāpts gan Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums (EPLL), gan arī ES Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīva.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.