Saeimas nams referenduma dienā par 10.Saeimas atlaišanu.
Saeimas nams referenduma dienā par 10.Saeimas atlaišanu.
Foto: LETA

Saeima nepieņem iedzīvotāju parakstus par vienādu braukšanas maksu Rīgā 5

Saeima otrdien nepieņēma izskatīšanai kolektīvo iesniegums ar vairāk nekā desmit tūkstošiem iedzīvotāju parakstu par vienādu braukšanas maksu Rīgā deklarētajiem un nedeklarētajiem iedzīvotājiem, pastāstīja Saeimas preses dienestā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Dienestā skaidroja, ka iesniegums nav pieņemts, jo tas nav noformēts atbilstoši kārtības ruļļa prasībām. Tādējādi iesnieguma iesniedzējam Saeimā būs jāvēršas atkārtoti ar labotu iesniegumu.

Iniciatīvas iesniedzēja Ieva Brante pastāstīja, ka iesniegums netika pieņemts, jo radās strīds par parakstu iesniegšanas kārtību. “Es kā privātpersona neuzskatu, ka man ir tiesības iegūt datus par desmit tūkstošiem cilvēku, kas ir parakstījuši šo iesniegumu, un vērsties ar tiem Saeimā,” viņa sacīja un piebilda, ka ir sazinājusies ar portāla “Manabalss.lv”, kurā tika vākti paraksti, pārstāvjiem un ir panākta vienošanās, ka portāls nepieciešamos datus par cilvēkiem, kuri parakstījuši iesniegumu, Saeimā iesniegs trešdien, 23.oktobrī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka 15.oktobrī vairāki tūkstoši parakstu tika iesniegti vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam, kurš tiek aicināts atcelt Rīgas domes lēmumu par biļešu reformu. Vēstulē arī prasīts veikt revīziju “Rīgas satiksmē”.

Savukārt privātpersona Mārtiņš Kaprāns vērsies Satversmes tiesā un apstrīdējis Rīgas domes lēmumu, uzskatot, ka Rīgas pašvaldības vēlme šķirot fiziskās personas pēc izcelsmes un reģionālās identitātes ir pretrunā ar Satversmē nostiprinātajām pamattiesībām brīvi pārvietoties, kā arī pārkāpj Eiropas Savienības tiesības.

Tāpat vēstīts, ka šis jautājums nonāks arī Saeimas darba kārtībā, jo “Vienotība” ir sagatavojusi grozījumus Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, kas liegtu diferencēt maksu par sabiedriskā transporta biļetēm saistībā ar pasažiera deklarēto dzīvesvietu.

Rīgas dome 7.oktobrī pieņēma lēmumu, ka galvaspilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem par sabiedriskā transporta izmantošanu nākamgad būs jāmaksā 60 eiro centu (42 santīmi), bet nedeklarētajiem – 1,2 eiro (84 santīmi).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.