Visvaldis Lācis 12.03.1924.–18.04.2020.
Visvaldis Lācis 12.03.1924.–18.04.2020.
Foto: Valdis Ilzēns

Saeimā ar klusuma brīdi godina mūžībā aizgājušo eksdeputātu Lāci 0

Saeimas deputāti šodien ar klusuma brīdi godināja mūžībā aizgājušo aktīvo sabiedrisko darbinieku un bijušo Saeimas deputātu Visvaldi Lāci.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) pavēstīja, ka 18.aprīlī saņemta ziņa, ka aizsaulē aizgājis “Latvijas patriots, sabiedriskais darbinieks un bijušais Saeimas deputāts Lācis”.

Pēc Mūrnieces aicinājuma deputāti ar klusuma brīdi godināja Lāča piemiņu. Lācis savulaik Saeimā bija ievēlēts tieši no Mūrnieces pārstāvētā politiskā spēka.
CITI ŠOBRĪD LASA

LETA vēstīja, ka 18.aprīlī 96 gadu vecumā mūžībā aizgāja sabiedriskais darbinieks un bijušais Saeimas deputāts Lācis.

Lācis dzimis 1924.gada martā Valmierā. Pamatizglītību ieguvis Rīgas klasiskajā ģimnāzijā, bet 1949.gadā sācis mācības Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, bet to nav pabeidzis, bet studijas gaitas atsācis 1957.gadā Latvijas Universitātē, lai studētu angļu filoloģiju. 1965.gadā ieguvis Maskavas Valsts pedagoģijas svešvalodu institūta, bakalaura grādu humanitārajās zinātnēs.

Lācis 1943.gadā pēc ģimnāzijas absolvēšanas ticis iesaukts Latviešu leģionā, vēlāk kļuvis par leģiona virsnieka vietnieku. Lācis divas reizes ticis viegli ievainots kaujās Kurzemes cietoksnī.

1988.gadā ticis ievēlēts Latvijas Tautas frontes valdē, jo bija Latvijas Nacionālās Neatkarības kustības priekšsēdētājs. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas publicējis vairāk nekā 300 rakstu un 10 grāmatu, galvenokārt par Latvijas vēsturi. Bijis 9. un 10. Saeimas deputāts.

Kā liecina LETA arhīva informācija, tad Lācis 5.Saeimas vēlēšanās kandidējis no partijas “Mūsu Zeme” saraksta, jo bija tās goda priekšsēdētājs, bet 2006.gadā iestājies Latvijas Zaļajā partijā un 9.Saeimas vēlēšanās kandidēja no Zaļo un zemnieku savienības saraksta, taču 2010.gadā kļuva par partijas “Visu Latvijai!” biedru un 10.Saeimas vēlēšanās kandidēja no apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un brīvībai/LNNK” saraksta.

Lācis arī tika ievēlēts par Nacionālo Daugavas vanagu Latvijas apvienības priekšsēdētāju, bet par veikumu Latvijas labā 1995.gadā viņam piešķirts ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordenis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.