Ivars Āboliņš
Ivars Āboliņš
Foto LETA

Saeima apstiprina četrus NEPLP locekļus 0

Saeima ceturtdien, 19.janvārī, par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem ievēlēja Ivaru Āboliņu, Ievu Beitiku, Patriku Grīvu, kā arī Guntu Līdaku, informēja Saeimas preses dienests.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
Kokteilis
FOTO. Alla Pugačova pārvērtusies līdz nepazīšanai
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Lasīt citas ziņas

NEPLP locekli amatā pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ierosinājuma uz pieciem gadiem apstiprina Saeima. Cilvēktiesību komisija pagājušā gada nogalē bija izsludinājusi aicinājumu pieteikt NEPLP locekļa amata kandidātus, jo 2.februārī pilnvaras beidzas četriem no pieciem NEPLP līdzšinējiem locekļiem.

Āboliņš ir bijušais VSIA „Latvijas Televīzija” programmu daļas satura redaktors, savukārt Beitika ir SIA „Randala” valdes locekle un Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzēja. Izvirzītais NEPLP amata kandidāts Grīva ir producēšanas un mārketinga kompānijas „beach.lv” dibinātājs un producents, bet Līdaka – Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cilvēktiesību komisija iepriekš uzklausīja desmit amatam izvirzītos kandidātus. Bez Cilvēktiesību komisijas četriem izvirzītajiem NEPLP locekļa amata kandidātiem bija pieteiktas vēl sešas kandidatūras: SIA „Platforma Filma” valdes priekšsēdētāja, filmu producente, TV reklāmu producente un kampaņu vadītāja Aija Ansone, neatkarīgā žurnāliste Žanna Helmane, SIA „Hansa Investment Club HIC” valdes priekšsēdētājs Nikolajs Lācis, pašreizējais NEPLP loceklis Dainis Mjartāns, Politikas centru apvienības atvērtai sabiedrībai direktore Vita Anda Tērauda, kā arī žurnāla un portāla „Ir” ārštata autore Sanita Upleja-Jegermane.

Saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu kandidātam jābūt Latvijas pilsonim, kam deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā. Uz šo amatu var pretendēt personas ar augstāko izglītību, vismaz piecus gadus ilgu profesionālo vai akadēmisko pieredzi plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes vai cilvēktiesību jomā, kā arī ar labu reputāciju. Tāpat kandidātam atbilstoši likuma prasībām jābūt tiesīgam saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

Likums arī noteic – kandidāts nedrīkst būt politiskās partijas vai politisko partiju apvienības amatpersona, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa kapitāla daļu (akciju) īpašnieks, kā arī sodīts par tīšu noziegumu, ja viņš nav reabilitēts vai sodāmība nav dzēsta vai noņemta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.