Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: FOTOLIA

Saeimā aiz slēgtām durvīm apspriež, kā uzrunāt mazākumtautības 1

Otrdien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēdē deputāti aiz slēgtām durvīm sprieda par informācijas kanāliem mazākumtautību uzrunāšanai, noskaidroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Deputāti uz sēdi bija uzaicinājuši Kultūras ministrijas (KM) un Valsts kancelejas pārstāvjus.

Apakškomisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (JV) sēdes sākumā sacīja, ka būtiski ir apzināt informācijas kanālus mazākumtautību auditorijas uzrunāšanai un KM šo jautājumu ir pētījusi jau iepriekš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat viņš minēja, ka Nacionālajā drošības koncepcijā Krievija vien ir pieminēta 60 reižu un, viņaprāt, nepieciešams runāt par apdraudējumiem, kas pastāv, kā arī ir jāanalizē informatīvā telpa.

Lai arī sēde bija plānota atklāta, KM pārstāvji lūdza deputātus to noteikt par slēgtu slēgtu, lai pilnvērtīgāk varētu pasniegt informāciju, kas ir ministrijas rīcībā.

Apakškomisijas sekretārs Edvīns Šnore (VL-TB/LNNK) tam iebilda un pieprasīja paskaidrot šādu lūgumu. Ministrijas pārstāvji skaidroja, ka sagatavotajā informācijā ir iekļautas ziņas, kas ir no Valsts kancelejas veikta ierobežotas pieejamības pētījuma par piederības sajūtu Latvijai. Pēc neilgām diskusijām deputāti lēma sēdi noteikt par slēgtu.

Savukārt jau pēc apakškomisijas sēdes, Latkovskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka sēdes ietvaros tika apspriesta esošā situācija, lai saprastu virzienu, kurā doties. Tāpat politiķis uzsvēra, ka sēdē tika pārrunāts, kādus kanālus izmanto mazākumtautību auditorija, piebilstot, ka “rezultāti ir interesanti”.

“Kas varbūt nav slēpjams, bet ir acīmredzams, attiecas gan uz latvisko informatīvo telpu, gan mazākumtautību auditorijām, jo lielu lomu informācijas saņemšanā spēlē sociālie tīkli un īpaši “Facebook”,”‘ skaidroja deputāts.

Viņš minēja, ka iespējams, jādomā par mazākumtautību pārstāvju uzrunāšanu caur sociālajiem tīkliem.

Latkovskis arī norādīja, ka latviešu un mazākumtautību auditorijas ļoti atšķirīgi patērē informāciju un tā ir problēma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.