Sāc tagad! Efektīvi veidi, kā iekrāt naudu studijām 0

Vai nezini, kā iekrāt naudu studijām? Neraizējies! Tu tāds neesi vienīgais. Daudzi topošie studenti uztraucas par to, kā jaunajā mācību gadā samaksāt par studijām un apmaksāt dzīvošanas izdevumus. Labā ziņa ir tā, ka ir vairāki veidi, kā ietaupīt naudu. Un to tu vari sākt darīt jau tagad un arī studiju laikā.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
DHL lidmašīnas avārija Viļņā: traģisks negadījums vai Krievijas sabotāža? Publicēta pilotu un lidojuma kontrolieru saruna pirms traģēdijas… 168
Lasīt citas ziņas

Izproti atšķirību starp “es gribu” un “man vajag”

Ikvienam cilvēkam ir savas vajadzības un vēlmes, bet ne visi māk tās atšķirt. Dažreiz mēs vēlmes padaram par vajadzībām, tikai tādēļ, ka nespējam sev pateikt nē.
Pamēģini pirms katra pirkuma izdarīšanas sev pavaicāt, vai šī lieta tev patiešām, patiešām ir nepieciešama. Visticamāk, tu pārsteigsi pats sevi un sapratīsi, ka patiesībā tev vajag ļoti maz. Un tas nozīmē, ka arī vairāk naudas vari ietaupīt.

Iegādājies lietotu portatīvo datoru

CITI ŠOBRĪD LASA

Studiju laikā Tev, visticamāk, būs nepieciešams portatīvais dators, kur veidot gan lekciju konspektus, gan prezentācijas un rakstīt dažāda veida kopsavilkumus, esejas un citus darbus. Skaidrs ir tas, ka jaunākās tehnoloģijas var atstāt robu tavā budžetā, tādēļ labāk iegādājies lietotu portatīvo datoru vai apskati piedāvājumu interneta veikalos. Bieži vien tieši interneta veikalos piedāvājums ir lielāks un cenas zemākās, lai gan arī parastos veikalos ļoti bieži redzam lieliskus akciju piedāvājumus. Katrā ziņā izvērtē!

Izturies atbildīgi pret ātrajiem kredītiem

Ātrie kredīti ir vilinoši tieši tā iemesla dēļ, ka naudu var saņemt savā kontā ļoti īsā laikā, kas ir svarīgi, ja gadījušies kādi neplānoti izdevumi, bet līdz algas dienai vēl jāpagaida. Protams, tos saņemt var tikai tie, kuri atbilst nebanku kredītdevēja prasībām. Ja paralēli studijām arī strādā un esi vecumā no 20 gadiem, tad tev ir iespēja pretendēt uz šo kredītu (uzzināt vairāk). Bet, protams, Tev jāatceras, ka tas ir arī jāatmaksā, tādēļ aizņemies atbildīgi. Nepārvērtē savas iespējas!

Pārvietojies ar sabiedrisko transportu, riteni vai ej ar kājām

Neatkarīgi no tā, vai jau studē vai līdz studiju sākumam palikuši vēl 4 mēneši, tu ietaupīsi prāvu summu vien ejot ar kājām vai pārvietojoties ar lētāku transportlīdzekli, nevis mašīnu. Kopā ar automašīnas cenu atceries, ka jāmaksā arī par auto uzturēšanu, degvielu, apdrošināšanu, autostāvvietu. Taču pastaiga ar kājām vai braukšana ar riteni gan noņems stresu, gan būs dienas aktivitāte.

Izmēģini dažādus taupīšanas veidus un budžeta metodes, lai saprastu, kas strādā

Šis punkts ir ļoti svarīgs. Un tas noderēs arī pēc pāris gadiem, kad oficiāli kļūsi par pieaugušo. Plānot budžetu būtu jāprot ikvienam, bet ne vienmēr viena metode darbojas visiem. Tādēļ izmēģini dažādas budžeta metodes. Tev ir jāatrod sistēma, kas ir atbilstoša tavam dzīvesveidam. Izmēģini dažādas aplikācijas, pieraksti ienākumus un izdevumus atsevišķā kladē, izmēģini, vai vari ietaupīt uz ēdiena, apģērba, sporta kluba apmeklētjuma vai citām lietām.

Reklāma
Reklāma

Izvairies no impulsīvajiem pirkumiem

Kā zināms, impulsīvie pirkumi ir neplānots lēmums iegādāties kādu produktu vai pakalpojumu īsi pirms pirkuma veikšanas. Pētījumi rāda, ka šajā procesā iesaistītas ir tieši sajūtas un emocijas, kas radušās konkrētajā brīdī. Un to, protams, savā labā izmanto tie, kas šos produktus un pakalpojumus pārdod. Piemēram, tu noteikti esi pamanījis, ka šokolādes batoniņi, košlenes un citi gardi nieciņi visbiežāk veikalā atrodas pie kases, vai ne? Un tas tā ir tieši šo impulsīvo pircēju (arī viņu bērnu) dēļ.
Tādēļ nekļūsti par vienu no šādiem pircējiem, atrodi informāciju internetā un uzzini, kādus trikus vēl mārketinga speciālisti izmanto, lai aicinātu izdarīt pirkumu! Šī informācija tev palīdzēs izvairīties no impulsīvajiem pirkumiem.

Ierobežo, cik bieži drīksti ēst ārpus mājas

Ar draugiem izdomājāt, ka varētu satikties kafejnīcā? Nepaspēji paēst brokastis, tādēļ dosies uz vietējo konditoreju? Nevajag! Tu taču zini, ka visbiežāk šādās situācijās pārmaksāsi. Tas, protams, nenozīmē, ka nedrīksti vispār iziet no mājām, lai pavakariņotu kopā ar ģimeni vai draugiem, un tomēr ierobežo šādu reižu skaitu mēnesī. Atļaujies ēst ārpus mājas, piemēram, reizi nedēļā un tu jutīsi, ka ietaupi naudu.
Šie it kā vienkāršie un visiem zināmie veidi ir ļoti efektīvi arī tad, ja nepieciešams iekrāt studijām. Tiesa, tu nevarēsi ietaupīt ļoti lielu naudas summu, bet vienmēr jāsāk ar mazumiņu. Lai izdodas!