Foto: AP/SCANPIX
Foto: AP/SCANPIX
Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins un Krievijas prezidents Vladimirs Putins atveidoti “matrjoškās” kā suvenīri.

“Ķīnai ir vajadzīga nesabrukusi, bet vāja Krievija – paklausīga”, Ķīna tam jau laikus gatavojās, tā pētniece 52

Rietumos un Latvijā, kad sākās karš, visi sprieda, ka labāk ir vāja Krievija nekā sabrukusi Krievija, jo tad var atnākt pandu lācis, tā tematu ieskicē TV24 raidījums “Globuss”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Tomēr “Sabrukusi Krievija ar kodolieročiem ir vēl bīstamāka nekā vienkārši vāja Krievija. Jā, Ķīna šobrīd ir pārapgādāta ar lētiem resursiem – gāzi, naftu, bet tas nenozīmē, ka Ķīna nav ieinteresēta vājā Krievijā. Prognozes par ekonomikas specifiku turklāt ir tādas, ka pieprasījums nepieaugs”, šādu viedokli raidījumā pauda Sigita Struberga, Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) ģenerālsekretāre.

Viņa aicina atcerēties deviņdesmito gadu bažas, tāpēc Rietumi joprojām ir ieinteresēti viengabalainā Krievijā. Kāpēc?

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķīnas interese par infrastruktūru Sibīrijā ir bijusi jau ļoti ilgstoša. Kādēļ nav parakstīti nekādi līgumi? Tāpēc, ka nav panāktas vienošanās. Strūbergas pieredzētais liecina, ka pie pašas Krievijas-Ķīnas robežas ķīnieši ir sacēluši milzīgas pilsētas. Vietējo ekspertu ilgtermiņa plāni turklāt ir par to, lai šādi savienojumi ar Krieviju būtu, lai Ķīna iegūtu maksimālo no Krievijas.

“Jā, Ķīnai vajadzīga vāja Krievija ar lētiem resursiem un daudz ko citu, ar ko tā pakļausies Ķīnai. Vēl viens iemesls,

kāpēc Ķīnai nav ērta stipra Krievija, – Ķīna šobrīd atsaucas uz teritoriālo integritāti un tas ir svarīgs diskurss, runājot par vienotas Ķīnas politiku Taivānas sakarā, otrs – Krievija nav ērta ANO Drošības padomē!”

Teorētiski liekas, ka ANO Drošības padomē abas sadarbojas, vienoti iebilstot pret visu, tomēr Ukrainas kara kontekstā Ķīnai ir ļoti neizdevīgi visu laiku pieslieties Krievijas pozīcijai, tā Krievijas un Ķīnas attiecības skaidro Strūberga.

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.