Ķirbja maska sejai – pagatavo pati! 0
Sejas āda kļuvusi netīkami sausa. Pamācībās to vien dzird, ka vajag mitrināt. Bet kā to darīt, kad ārā ir vējš un temperatūra zem nulles? SABĪNE KAUGUROS
– Ādai mitrināšana vajadzīga visu gadu, taču katrā gadalaikā tā atšķiras. Ziemā āda ir pakļauta pamatīgam stresam, un tagad pa īstam var manīt, ko sejai nodarījis sals, vējš un sausais gaiss mājokļos un birojos, – secina kosmētiķe Sarmīte Kauliņa. Lai ādu uzlabotu un pasargātu no nelabvēlīgiem laikapstākļiem, ieteicams ādu mitrināt, taču procedūru nedrīkst veikt tieši pirms došanās ārā.
Sejas kopšanai vajadzētu iegādāties vismaz divus krēmus: vienam jābūt barojošam, otram – mitrinošam. Ja ir tikai viens krēms un tā sastāvā ir hialuronskābes, kas piesaista mitrumu, izejot ārā, āda var vairāk ciest. Nav arī pareizi lietot tikai barojošo krēmu rītā un vakarā.
Ziemā sejas ādu no rīta baro un aizsargā, vakarā mitrina.
Barojošo krēmu aukstajā gadalaikā uzziež no rīta (pēc tam liek grimu, ja to lieto) vismaz pusstundu pirms došanās laukā. Ja skaistumkopšanas salonā veikta kāda sejas procedūra, tāpat vismaz pusstundu jānogaida un tikai tad var iet aukstumā. Šis noteikums jāievēro arī pēc pirts vai ūdensprocedūrām (izņēmums ir pirts rituāla laikā veiktās kontrastprocedūras).
Ādu mitrina un visādi citādi lutina vakarā. Kad tā nomazgāta, notīrīta, uzklāj toniku vai kādu ziedūdeni un uzziež mitrinošu krēmu. Mitrināšanai vakarā droši var izmantot toniku, serumu, speciālo ūdeni u.c.
Vasarā krēmu lieto pretējā secībā: no rīta lieto mitrinošo, vakarā – barojošo krēmu, lai ļautu ādai attapties pēc saules un vēja.
Problēmas ziemā sagādā sausais un elektrizētais gaiss telpās, ventilācija, sintētisko grīdas segumu putekļi. Lai atsvaidzinātu un mitrinātu ādu, izmanto izsmidzināmo ūdeni. Viena veida ūdeni var lietot uz notīrītas ādas, citu – uz sejas, ko klāj dekoratīvā kosmētika.
Ja dodas slēpot vai garās pastaigās, iepriekš ieteicams lietot īpašu krēmu aukstam laikam, tā saukto barjerkrēmu. Pēc tā uzziešanas tūliņ var doties ārā, taču vakarā āda rūpīgi jāattīra.
Efektīva sejas maska
Laba, vitamīniem bagāta un mitrinoša, turklāt lēta ir sejas maska no ķirbja.
Barojošo un mitrinošo masu der uzklāt ne tikai uz sejas, bet arī uz kakla un dekoltē zonas. Labi, ja pirms tam seja ir attīrīta ar skrubi, piemēram, maigi nomazgāta ar kafijas biezumiem vai speciāli šim nolūkam paredzētu gatavu līdzekli. Taču aukstā laikā nevajadzētu īpaši aizrauties ar skrubi.
• Gabalu ķirbja sagriež kubiciņos – vienai sejas maskai vajag aptuveni riekšavu.
• Ķirbi pasautē katliņā un saspaida putriņā.
• Nepilnai tasei biezumu pievieno tējkaroti auksti spiestas olīveļļas vai avokado eļļas. Labi samaisa.
• Masu klāj uz sejas. Lai tā labāk turētos un pēcāk būtu vieglāk noņemama, izmanto sejas lieluma marles gabaliņu (tajā iegriež caurumus acīm), uz tā uzziež ķirbja masu, tad masku liek uz sejas un patur 20–30 minūtes.