Foto – Shutterstock

Uzzinām vairāk par atkritumu šķirošanu 0

“Vēlos uzzināt par atkritumu šķirošanu. Piemēram, vai plastmasai paredzētajos konteineros drīkst mest visu veidu plastmasu – traukus, maisus? Ja plastmasas konteinerā ir iemests kāds cits izstrādājums, vai viss tā saturs nonāks pie nešķirotajiem? Kur likt matraci, vecas mēbeles, ledusskapi vai radioaparātu? Vai vecos medikamentus var nodot aptiekās?” IEVA

Reklāma
Reklāma

Papīrs, stikls un plastmasa

Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Pie daudzdzīvokļu mājām, kur veic atkritumu šķirošanu, atrodas četru veidu konteineri – papīram, plastmasai, stiklam un pārējiem sadzīves atkritumiem.

Papīram domātajā konteinerā drīkst likt tīru, sausu papīru un kartonu, arī avīzes, žurnālus, grāmatas ar skavām. Aizliegts mest mitru, netīru vai taukainu papīru, kā arī laminētu papīru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Stiklam paredzētajā konteinerā drīkst mest tīras stikla burkas un pudeles (bet ne eļļas pudeles), arī nepārtikas taru – smaržu flakonus, šampūna pudeles u.tml. Tajos nedrīkst nonākt logu, spoguļu stikls un stikla vāzes, jo šim stiklam ir cits blīvums, to grūtāk pārstrādāt. Tāpat tā nav vieta, kur mest fajansa traukus un keramiku, tostarp balzama pudeles.

Plastmasai norādītajā konteinerā drīkst mest tukšas ūdens un dzērienu pudeles, tīrus maisiņus un plēves. Nedrīkst – netīrus plastmasas izstrādājumus, eļļas pudeles, jogurta, krējuma, margarīna un tamlīdzīgus trauciņus. Šis konteiners nav domāts arī rotaļlietām, saimniecības precēm un sadzīves priekšmetiem, jo tie ražoti no cita veida plastmasas, kuru Latvijā nepārstrādā. Pudeles vēlams saplacināt, lai aizņem mazāk vietas.

Būvgruži, lielgabarīta un zaļie atkritumi, metāllūžņi un sadzīves tehnika

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta galvenā speciāliste atkritumu apsaimniekošanas jautājumos Nadežda Vanaga skaidro, ka sadzīves atkritumu konteineros nedrīkst mest bīstamos atkritumus, būvgružus, zaļos atkritumus, lielgabarīta atkritumus, televizorus, datorus, ledusskapjus un citas elektropreces, kā arī šķidrumus.

Veicot remontu, vecās tapetes var likt maisā un ievietot kopējā konteinerā. Taču, ja domājat nojaukt kādu sienu vai veikt citu vērienīgu pārbūvi, pašiem par savu naudu jāpasūta konteiners būvgružiem.

Kopējā konteinerā ļauts izmest vecās puķes no vāzes, taču tie nav domāti lielai zaļajai masai – nopļautajai zālei, nogrābtajām lapām, nogrieztajiem koku un krūmu zariem, kurus apsaimniekotājs ved uz zaļo atkritumu poligonu.

Kur likt lielgabarīta atkritumus? To iespējams uzzināt pie savas daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotāja. Piemēram, Rīgā pie mājām, kuras apsaimnieko “Rīgas namu pārvaldnieks”, atkritumu konteineru laukumā var novietot vecas mēbeles, arī logus un durvis, jo lielgabarīta atkritumus periodiski izved. Citur, kur tāda servisa nav, veco dīvānu pašiem nāksies vest uz izgāztuvi un par to maksāt.

Reklāma
Reklāma

Sadzīves elektropreces privātpersonas Rīgā bez maksas var nodot tirdzniecības centros “ALFA” Brīvības gatvē 372; “SPICE” Lielirbes ielā 29 un “MOLS” Krasta ielā 46, kā arī Olainē, Celtnieku ielā 3a.

Par lietošanai derīgām mēbelēm, televizoru vai citām lietām var ielikt sludinājumu mājaslapā www.atdot.lv un piedāvāt tās par velti.

Metāla priekšmetus – čuguna vannas, ledusskapjus u.tml. – var nodot metāla savācējiem, kuri to izdara bez maksas.

 
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.