Rungainis: Skaidrs, ka Latvija nav gatava masu imigrācijai. Ir reliģijas, kuras nekādā veidā nav gatavas dzīvot mierā 188
Migrācija un darbaspēka trūkums – šī ir tiešām ļoti sarežģīta problēma. Mūsu priekšrocība ir tā, ka esam redzējuši, kā citas valstis to risinājušas, piemēram, Vācija pēc Otrā pasaules kara bija priecīga sūtīt prom latviešu bēgļus, bet pēc tam drīz sāka pieņemt masīvi turku strādniekus, kas viņiem bija vajadzīgi rūpnīcās. Latvieši veiksmīgi aizceļoja uz Kanādu, AAV, Austrāliju un un daudzām citām vietām, tā skaidrojumu šai aktuālajai problēmai TV24 raidījumā sāk uzņēmējs Ģirts Rungainis.
“Mēs redzam Zviedriju, kura progresīvie ilgu laiku ir teikuši, ka viņiem ir sirdsapziņa, un aicinājuši visus ierasties pie viņiem. Tagad tur no 10 miljoniem iedzīvotāju apmēram divi miljoni ir ieceļotāji vai viņu pēcnācēji. Tas rada milzīgu spriedzi,” izklāsta uzņēmējs.
Rungainis aicina pievērst uzmanību tam, ka ir reliģijas, kuras nekādā veidā nav gatavas dzīvot mierā, – tiklīdz kādā vietā pieaug to īpatsvars, tā viņi faktiski sāk apkarot visus pārējos.
“Ir skaidrs, ka Latvija un latvieši tādi, kādi viņi šobrīd ir, viņi nav gatavi masu migrācijai. Mēs joprojām neesam spējuši aklimatizēties un pārstrādāt šeit padomju laikā ieceļojušos kolonizatorus un viņu atliekas. Joprojām turpinās diskusija par valodu! Un šinī situācijā daudz jaunu, pārsvarā vīriešu kārtas, mazizglītotu citas kultūras pārstāvju ierašanos, – tas viss radīs problēmas!” situāciju ilustrē Rungainis.
Šobrīd jau ir pietiekami daudz pētījumu virknei Eiropas valstu, kas saka to, ka šis ir tāpat kā ar zaļo enerģiju – kā saka uzņēmējs, tu ņem vērā visas izmaksas, kārtīgi sarēķini, bet beigās tāpat redzi, ka tu nedabū šeit nekādus cilvēkus, kas tev maksā pensijas, jo izglītības līmenis, pārsvarā bēgļiem ir ārkārtīgi zems.
Ja atgriežamies pie Latvijas konkurētspējas, tad atkal ir jautājums, kāpēc lai cilvēki brauktu šeit, nevis uz Tallinu un Viļņu, vaicā Rungainis.
Piemēram, auklītes, apkopējas un tamlīdzīgas profesijas, daudz Skandināvijas valstīs iebrauc no Filipīnām un tā reģiona, kur valda kristietība un tam līdzīgas mierīgās reliģijas – ar Āziju situācija ir vieglāka, bet daudz smagāka ar Tuvajiem Austrumiem un zonām, kur ir musulmanisms un muhamedānisms. Tas ir tad, kad cilvēki nespēj integrēties modernizācijā.