Ģirts Rungainis
Ģirts Rungainis
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Rungainis par pērtiķu bakām: “Ja nesaproti lielo lietu kārtību, tad cel acis uz debesīm un paļaujies uz kaut ko pārdabisku” 0

TV24 raidījumā “Kur tas suns apraksts” cita starpā ticis runāts par pērtiķu bakām. Ko par šo tēmu domā invtīciju baņķieris, uzņēmējs Ģirts Rungainis? Viņš piesauc pasaules lielo lietu kārtību.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
Lasīt citas ziņas

“Cilvēks ir dzīvnieks, kas meklē kaut kādus paraugus, kas viņam kaut ko atgādina, kas ir izstrādājušies tajā laikā, kad mēs slēpāmies no leopardiem un tīģeriem kaut kādās savannās, kokos sēžot,” savu sakāmo sāk Ģ.Rungainis.

“Ja tu nesaproti lielo lietu kārtību, tad tu cel acis uz debesīm un paļaujies uz kaut ko pārdabisku, māņticību un visu pārējo. Arī šeit – ja tu neproti analizēt šo informāciju, elementāri skaitīt, ieraudzīt kārtas un visu pārējo, tad kā tu vari uzturēt sarunu,” saka investīciju baņķieris.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa domu turpina Mārcis Auziņš, LU profesors: “Mana mīļā kvantu fizika tieši to arī māca, ka mums ir redzamā pasaule, kurā mēs varam redzēt, kā tās biljarda bumbas tur kustās, un tam apakšā ir kaut kāda struktūra, kura varbūt izklausās ļoti abstrakta, bet vēl vienkāršāka. Un, ja tu to saproti, ja tu to apjēdz, tad nu gan saproti, kas šainī pasaulē notiek.”

“Ja mums patīk šādā veidā domāt, bet nepatīk ļoti precīzi tādā veidā domāt, tad mums gribas ieraudzīt, ka kaut kādi sabiedrībā procesi notiek, ā, tur ir divi džeki, kuri ir sazvērējušies, kuri tagad to pasauli bīda, un es esmu sapratis. Kad es esmu šito sapratis, tad man liekas, ka viss ir vienkārši. Spēt reāli analizēt, vai tas ir iespējams, vai ir tādi džeki, vai viņi spēj to izdarīt, vairs nav svarīgi,” filozofiski pieiet M.Auziņš.

SAISTĪTIE RAKSTI