Laura Lūse.
Laura Lūse.
Foto: Kultūras ministrija

Rundāles pili no nākamā gada 2. janvāra vadīs Laura Lūse 0

Kultūras ministrijas (KM) konkursa rezultātā 16 kandidātu konkurencē par nākamo Rundāles pils muzeja direktoru izvēlēta mākslas doktore Laura Lūse, kura šī amata pienākumus sāks pildīt no nākamā gada 2.janvāra, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību vadītāja Lita Kokale.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Komisija atzinīgi novērtēja Lūses profesionālās zināšanas un iegūto pieredzi, tostarp darbā Latvijas Restauratoru biedrības valdē, Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA), Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā, pieredzi starptautisku projektu vadībā, kā arī līdzšinējo pieredzi vadot Rundāles pils muzeja Mākslas pētniecības nodaļu.

“Vadot muzeju, lieti noderēs gan zināšanas restauratora darbā, gan starptautiskajā darbībā gūtās atziņas un kontakti, arī izpratne par Rundāles pils ikdienas darbu,” uzsvēra konkursa nominācijas komisijas priekšsēdētāja, KM valsts sekretāre Dace Vilsone, akcentējot, ka Lūse konkursā spēja piedāvāt arī izsvērtāko un tālredzīgāko vīziju Rundāles pils muzeja attīstībai turpmākajā piecgadē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lūse absolvējusi LMA, Mākslas vēstures un kultūras teorijas nodaļā iegūstot doktora grādu mākslā. Arī maģistra un bakalaura grādus mākslā viņa ieguvusi LMA. Pirmā līmeņa augstāko izglītību Lūse ieguvusi polihromā koka restauratora specialitātē Rīgas Celtniecības koledžas Restaurācijas nodaļā. Izglītība papildināta Starptautiskajā kultūras vērtību saglabāšanas un restaurācijas pētniecības centrā Itālijā, Mākslas vēstures institūtā Vācijā un UNESCO starptautiskajā restaurācijas nometnē Norvēģijā.

Kā ziņots, KM izsludinātajā konkursā uz Rundāles pils muzeja direktora amatu ir pieteikušies 16 pretendenti, aģentūru LETA informēja KM.

Pretendentu iesniegtos pieteikumus izvērtēja speciāli izveidota komisija, kuras sastāvā darbojās pārstāvji no KM, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Muzeju padomes, LMA, kā arī no Rundāles pils muzeja.

Rundāles pils muzeja direktora amata pretendentam tika izvirzītas vairākas prasības, tajā skaitā augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība humanitārajās vai sociālajās zinātnēs, pēdējo septiņu gadu laikā iegūta vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā, teicamas latviešu valodas un labas vismaz divu svešvalodu, tajā skaitā angļu valodas, zināšanas. Amata kandidātam jābūt labām zināšanām un izpratnei par muzeju darbību un funkcijām, labām sadarbības un komunikācijas prasmēm, kā arī labām darba organizācijas un vadības prasmēm.

Amata pretendentiem bija jāiesniedz arī Rundāles pils muzeja darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam Rundāles pils muzeja direktora amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 2264 eiro.

Reklāma
Reklāma

Jau ziņots, ka Imants Lancmanis, kurš Rundāles pils muzejā strādā kopš 1964.gada un to vadījis kopš 1975.gada, ir pieņēmis lēmumu doties pensijā. Lancmanis pēc KM konkursa izsludināšanas aģentūrai LETA pauda, ka Rundāles pils muzeja direktora amatā labprāt redzētu kādu no saviem esošajiem, kas turpinātu muzeja attīstību, balstoties uz līdzšinējiem uzstādījumiem un ideāliem.

“Es turpināšu būt pilī, bet ne pie vadības galda. Es gribu rakstīt, rakstīt, rakstīt…” par savām nākotnes iecerēm stāstīja Lancmanis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.