Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Sergey Uryadnikov/Shutterstock

Rumānijā izniedz atļauju 140 lāču medībām; sola sodus par barošanu 0

Reaģējot uz samilzušo konfliktu starp cilvēkiem un lāčiem, Rumānijas vides ministre Gratiela Leokadia Gavrilesku jūlija beigās izdevusi rīkojumu, kas apstiprina lāču nomedīšanas limitu 140 indivīdu apjomā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Tāpat arī ministre uzsvērusi, ka tiks sodīti cilvēki, kuri lāčus baro vai mēģina tiem piekļūt pēc iespējas tuvāk, lai nobildētos.

Ministre norādīja, ka ir vīlusies un pārsteigta par to, ka cilvēki dara visu, lai pievilinātu lāčus apdzīvotām vietām, tā vietā, lai liktu tos mierā. Viņa uzsver, ka tiek izmesti atkritumi, dodot lāčiem iespēju pamest savu dabisko vidi, meklējot ēdamo, bieži vien pat ierodoties pilsētās, pārsteidzot cilvēkus uz ceļiem vai dārzos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lāči ir aizsargājama suga gan starptautiskā līmenī, gan saskaņā ar Rumānijas likumiem. Lāču medības tradicionālā izpratnē pašlaik Rumānijā nav atļautas, bet ir pieļaujamas konkrētos gadījumos ar ministres rīkojumu. Piemēram, ja lācis rada zaudējumus vai apdraud sabiedrību, ministre var izdot rīkojumu to nogalināt.

Aplēses liecina par to, ka Rumānijā mīt ap 6000 lāču, kas ir lielākā šo plēsēju populācija Eiropas Savienībā. Par nelaimi ir bijuši daudz gadījumu, kad lāči meklē pārtiku pilsētās, bieži novedot pie cilvēku un lāču konflikta. Piedevām vēl sociālos tīklos parādījušies video, kuros redzams, kā cilvēki mēģina lāčiem tuvoties, tos barojot, lai uztaisītu selfiju, pakļaujot riskam ne tikai sevi, bet arī dzīvniekus.

Jānorāda, ka pirms diviem gadiem ministre Rumānijā aizliedza visu lielo plēsēju medības, kas izraisīja lielus lauku iedzīvotāju protestus. Atbildot uz protestiem, tika izstrādāts lielo plēsēju aizsardzības plāns, saskaņā ar kuru lāču medības varētu tikt atkal atļautas. Jānorāda, ka saskaņā ar starptautiskajiem pētījumiem, visvairāk lāču uzbrukumu Eiropā tiek konstatēti tieši Rumānijā.

Arī Latvijas lielo plēsēju eksperti un atbildīgo institūciju pārstāvji aicina lāčiem Latvijā netuvoties un tos nebarot. Tiek lēsts, ka Latvijā sastopami līdz 30 lāčiem.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.