Rūgts! Laulību no 1.jūlija var noslēgt bez lieciniekiem 50

Saeima 7.septembrī, trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Civillikumā, kā arī saistītos grozījumus, ar kuriem noteikts, ka līgavainis un līgava var pieaicināt vienu vai divus pilngadīgus lieciniekus, taču liecinieku neierašanās nebūs šķērslis laulības noslēgšanai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Dzimuši ģēniji: šīm zodiaka zīmēm ir augstākais IQ 4
TV24
“Tā ir cūku kūts. Pat cūkas dzīvo labāk.” Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs nosauc 3 nosacījumus, lai vienotos ar Ukrainu 99
Karu izbeigs kājnieks netīrā formā: Komandiera atziņas par frontes realitāti Ukrainā 62
Lasīt citas ziņas

Grozījumi stājas spēkā 1.jūlijā un ir piemērojami gadījumos, kad iesniegums un citi laulības noslēgšanai nepieciešamie dokumenti dzimtsarakstu nodaļā vai Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstīs būs iesniegti pēc minētā datuma.

Tāpat ar grozījumiem noteiktas tiesības noslēgt laulības pie dievturu garīdznieka. Šie grozījumi stāsies spēkā vienlaikus ar atsevišķu likumu par savstarpējo attiecību noregulēšanu starp valsti un dievturu reliģisko organizāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Grozījumi vienlaikus paredz precizēt arī termiņu, kādā persona var tiesā apstrīdēt paternitātes pieņēmumu. Līdz šim likums paredzēja, ka bērns var apstrīdēt paternitātes pieņēmumu divu gadu laikā pēc pilngadības sasniegšanas. Ar grozījumiem likumā noteikts, ka bērns, kurš sasniedzis pilngadību, paternitātes pieņēmumu varēs apstrīdēt tiesā divu gadu laikā, skaitot no dienas, kad viņš ir uzzinājis par apstākļiem, kas izslēdz paternitāti. Savukārt, ja par apstākļiem, kas izslēdz paternitāti, bērns būs uzzinājis pirms pilngadības sasniegšanas, paternitātes pieņēmumu viņš varēs tiesā apstrīdēt divu gadu laikā pēc pilngadības sasniegšanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.