Foto – Shutterstock

Ko lietot pret varroatozi? 0

Hive Clean

Hive Clean sastāvā ir skābeņskābe, propoliss, ēteriskās eļļas. Pirms lietošanas preparātu uzsilda līdz ķermeņa temperatūrai, lai būtu iedarbīgāks.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Instrukcijā minēts, ka jāapstrādā trīs reizes aptuveni ar nedēļas starplaiku, taču daudzi bitenieki uzskata: ja vasarā jau veikta ērču ierobežošana, pietiks ar vienu apstrādi tad, kad nav peru. Ja sāk lietot tikai oktobrī un gaida, kad nebūs peru, arī trīsreizēja apstrāde var būt nokavēta. Baiba iesaka Hive Clean pirmoreiz izmantot 3–4 dienas pēc medus noņemšanas augustā, tātad pirms barošanas. – Preparāta iedarbība samazinās uz pusi, ja to dod kopā ar cukura sīrupu. Pēc piebarošanas varētu apstrādāt vēl divas reizes, – viņa secina.

Skābeņskābe

Iesācējiem labāk lietot skābeņskābi. Tā ir arī vislētākā metode. Litrā ūdens izšķīdina 75 g pulvera (biškopības preču veikalos parasti ir sasvērts šādās paciņās) un pievieno kilogramu cukura. Ar šļirci uzpilina starp rāmjiem. Šāda daudzuma pietiek vairākām mazām dravām.

Plāksnītes

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar darbīgām vielām piesūcinātās plāksnītes uzskata par smago artilēriju. Tās iedarbojas 20–30 dienas. Nedrīkst atstāt līdz pavasarim! Lietojot šos preparātus, tie var atstāt atliekvielas biškopības produktos – medū, bišu maizē, vaskā u.c. Skudrskābes un skābeņskābes paliekas tajā nav atrodamas.

! Saimes pret ērcēm var apstrādāt arī agri pavasarī, taču, lai medū nepaliktu kaitīgas vielas, ķīmiju nedrīkst izmantot.

! Vārgās, ērču novājinātās saimēs sāk parādīties bites ar bojātiem spārniem. Šīm lidonītēm ir tā sauktais kroplo spārnu vīruss.

! Interneta veikalos vācu ražotāji piedāvā termokameras, kurās ieliek kāres ar periem. Paaugstinātajā temperatūrā ērces iet bojā, bet peri to iztur. Līdzīgi eksperimenti veikti arī agrāk, kad bites iekratīja termokamerā un izkarsēja, taču šīs metodes pagaidām ir gan darbietilpības, gan dārgas.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.