Foto: LETA

RS nekonstatē krāpšanos ar mazgāšanas līdzekļiem; vienu darbinieku atstādina 4

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” komisija dienesta pārbaudē konstatēja, ka visi mazgāšanas līdzekļu iepirkumi notikuši atbilstoši gan ārējiem, gan iekšējiem normatīviem, preses konferencē paziņoja komisijas vadītāja “Rīgas satiksmes” Administratīvo resursu pārvaldības direktore Elīna Epalte-Drulle.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Tomēr uz laiku, kamēr citās valsts institūcijās – prokuratūrā un ieņēmumu dienestā – notiek izmeklēšana saistībā ar šo jautājumu, ar šodienu lemts atstādināt no darba pienākumu pildīšanas “Rīgas satiksmes” (RS) Tehniskās kontroles daļas priekšnieka vietnieku Vjačeslavu Stunžānu, kurš, kā ziņoja “Nekā personīga”, bijis iesaistīts iespējamā krāpšanas shēmā.

Epalte-Drulle stāstīja, ka dienesta pārbaudē izskatīti visi RS pieejamie dokumenti par mazgāšanas līdzekļu iepirkumiem, kas pierāda, ka visi līdzekļi ir saņemti un izlietoti tam paredzētajam mērķim. Viņa uzsvēra, ka pēdējie līdzekļi, kas saņemti pēc minētā iepirkuma, izlietoti pērn jūnijā, tādēļ RS nav bijis iespējams pārbaudīt iepakojumu saturu. Tas, ko RS šajā situācijā darījusi – par mazgāšanas līdzekļu konsistenci un īpašībām apjautāti darbinieki, kas veikuši transportlīdzekļu apkopi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Darbinieki norādījuši uz savstarpēji atbilstošu līdzekļu konsistenci, krāsu un smaržu dažādos laika periodos, sākot no iepirkuma 2010.gadā, līdz ar to uzņēmumam neesot pamata apšaubīt, ka iepakojumos bijis ūdens ķīmijas līdzekļu vietā.

RS arī konstatējuši, ka transportlīdzekļu tīrīšanas process nodrošināts atbilstoši RS noteiktajām prasībām, esot samazinājies arī sūdzību skaits par transportlīdzekļu tīrību, kas arī norādot, ka apkopē izmantoti tam paredzēti līdzekļi.

Tāpat nav konstatēti interešu konflikti, noslēdzot iepirkuma līgumus, skaidroja RS pārstāvji.

2010.gadā darījumos ar SIA “RS Baltic” par transportlīdzekļu virsmu apstrādi ar “Nanopool Baltic” virsmas pārklājuma produktiem interešu konflikts nav konstatēts, jo notikušo eksperimentu laikā Stunžāns vēl nebija RS darbinieks. Savukārt RS līguma ar SIA “RS Baltic” izpildes laikā Stunžāns nav bijis atbildīgā amatpersona.

Interešu konflikts saistībā ar SIA “MJ Partneri” līguma noslēgšanu un izpildi netika konstatēts, jo Stunžānam iepirkuma laikā nav bijusi saistība ar minēto uzņēmumu – viņš nav bijis nedz tā darbinieks, nedz amatpersona. Tāds pats iemesls minēts arī gadījumā ar līgumu starp RS līgumu ar SIA “Vialeks”. Pie šādiem secinājumiem RS komisija nonāca, balstoties uz publiskos reģistros atrodamu informāciju un paša Stunžāna teikto.

RS pārstāvji arī norādīja, ka dienesta pārbaudes atzinumu nodos citu ieinteresēto institūciju rīcībā, kas jautājumu skatīs “no sava skatpunkta”. Uz žurnālistu jautājumu, vai divu nedēļu laikā bijis iespējams veikt pietiekami skrupulozu pārbaudi tik nopietnā jautājumā, RS pārstāvji atbildēja, ka “pietiekami intensīvi strādājot, bija iespējams”.

Reklāma
Reklāma

Kā ziņots, reaģējot uz televīzijā izskanējušo informāciju par nanotehnoloģisko līdzekļu iegādi sabiedrisko transporta līdzekļu tīrīšanai un apstrādei, “Rīgas satiksme” ir ierosinājusi dienesta pārbaudi.

Kā ziņots, TV3 raidījums “Nekā personīga” 1.februārī vēstīja, ka “Rīgas satiksmē”, iespējams, notikusi krāpšana saistībā ar tīrīšanas līdzekļu iegādi.

Arī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar iespējamo krāpšanu ar tīrīšanas līdzekļu iegādi “Rīgas satiksmē”, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.