Foto – Valdis Ilzēns

Vai rozēm pirms piesegšanas noraut lapas? 0

“Ja rozes nav nometušas lapas, vai tiešām pirms piesegšanas tās jānorauj? Kāds no tā labums? Gan jau sala laikā pašas nobirs!
” Guna L.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Vēsuma ietekmē barības vielas no rožu lapām ir pamazām pārvietojušās uz pumpuriem un dzinumiem. Ap šo laiku dzinumiem vajadzētu būt nobriedušiem un lapām nobirušām. Ja tā nav noticis un lapas joprojām ir zaļas, tajās vēl aizvien glabājas barības rezerves.

Nacionālā Botāniskā dārza Lakstaugu floras nodaļas asistente Ilma Nereta iesaka atbrīvot krūmu no lapām, sākot no apakšas uz augšu, līdz vietai, cik tālu tās brīvi var noņemt. Svarīgi, lai lapu nebūtu krūma apakšējā daļā – ieziemošanas zonā. Sasalstot augsnes virskārtai, krūma pamatni (apmēram 15 – 30 cm augstumā, atkarībā no rozes vecuma un krūma apmēra) aprauš vai daļēji apber ar sausu segmateriālu, piemēram, ar kūdru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja rožu krūmi padevušies raženi augumā, daļa dzinumu protams, paliks virs pieseguma, atlikušās lapas pa ziemu nobirs. Pavasarī tās noteikti jāsavāc.

Ja rozes vasaras otrajā pusē slimojušas ar kādu no sēņu slimībām (miltrasu, lapu tumšplankumainību), tad gan visas lapas jau rudenī obligāti jānolasa un jāsavāc, tāpat jāizgriež bojātie dzinumi. Nogrieztās un uz augsnes nobirušās augu atliekas jāsadedzina. Tikai pēc tam var ieziemot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.