Rozentāle: Veseli cilvēki var izvērtēt, vai vajag, vai nevajag kovida vakcīnu, bet… 55

“Tas ir kārtējais pārveidotais Omikrona variants,” tā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” par šobrīd pieaugušo kovida saslimtību izsakās Baiba Rozentāle, Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Līdz vakcinācijai bija Delta variants, kas bija nāvējošs daudziem arī jauniem, veseliem cilvēkiem. Pirmie, kuri skrēja vakcinēties, bija mediķi, jo viņi bija tie, kuri redzēja vīrusa sekas,” viņa norāda.

Tagad vakcinēšanās ir zināma un pieejama jau četru gadu garumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Veseli cilvēki, kuri nepieder riska grupām, var izvērtēt, vai vajag, vai nevajag Covid-19 vakcīnu, jo viņi slimo viegli vai vidēji viegli, ambulatori, bet tie cilvēki, kuri pieder pie riska grupām – ar sirds un asinsvadu, onkoloģiskajām saslimšanām, pēc orgānu transplantācijas un tie, kuriem visdažādākajos veidos nomākta imūnā sistēma, šiem cilvēkiem ar ģimenes ārstu vajag apspriesties, kā viņi panesa iepriekšējo vakcināciju un izvērtēt, jo, jāsaka tā, mums slimnīcā nav tagad tāda brīža, kad nebūtu kovida slimnieku. Šorīt arī paskatījos – infektoloģijas centrā ir 23 un plaušu slimnieku izolatorā kādi 10 vēl,” atklāj Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste.

Jau ziņots, ka kopš augusta otrās puses Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) novērots saslimstības ar Covid-19 pieaugums, taču ne tādos apmēros, kas radītu nopietnas bažas.

Kā aģentūru LETA informēja BKUS Infekciju kontroles dienesta speciāliste Marta Zemniece, slimnīcā Covid-19 aizdomu dēļ augustā veikti vairāk nekā 400 Covid-19 testi, no kuriem ceturtdaļa testu bijuši pozitīvi.

Savukārt septembrī no vairāk nekā 100 veiktajiem testiem aptuveni piektdaļa daļa bijuši pozitīvi. Testi veikti gan ambulatoro apmeklējumu laikā, gan arī stacionāri, ja bijušas aizdomas par saslimšanu.

Manāmi vairāk saslimušo bērnu ar aizdomām par Covid-19 BKUS vērsušies laikā no augusta trešās dekādes, un visvairāk apstiprināto pozitīvo testu ir bijis bērniem līdz četru gadu vecumam.

Saistībā ar Covid-19 simptomiem augustā stacionēšana bijusi nepieciešama 32 bērniem, savukārt līdz šim septembrī – deviņiem, informēja Zemniece.

Pirms dažām dienām infekciju nodaļā ārstēšana bija nepieciešama zīdainim, kam Covid-19 dēļ bija komplikācijas. Citiem bērniem, kas pēdējā laikā ārstējušies nodaļā Covid-19 dēļ, stāvoklis bijis vidēji smags un atveseļošanās notikusi ātri.

Slimnīcā informē, ka ziņošana iekšējā sistēmā par BKUS darbiniekiem, kas saslimuši ar Covid-19, atsākta no 2.augusta. Kopš tā laika reģistrēti 12 darbinieki, kas saslimuši ar Covid-19, taču tas nenozīmē, ka saslimušo nav bijis vairāk, jo testu veikšana un ziņošana ir brīvprātīga.

Reklāma
Reklāma

Šobrīd BKUS nebažījas par augstu saslimstības risku un nesaskata vajadzību noteikt slimnīcas apmeklētājiem kādus īpašus piesardzības pasākumus, ja vien tos nenoteiks Slimību profilakses un kontroles centrs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.