Rozentāle par infekcijas slimību zāļu rezervēm: “Tad, kad X stundā vajadzēs, tad būs šie medikamenti!” 3

Vai Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) ir visi nepieciešamie medikamenti, lai ārstētu infekcijas slimību pacientus ilglaicīgi un arī tos, kam ir atklāts HIV, AIDS, tuberkuloze, C hepatīts? Uz šo jautājumu TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” izsmeļoši atbildēja ārste-infektoloģe, hepatoloģe un Rīgas Stradiņa universtitātes (RSU) profesore Baiba Rozentāle.

Reklāma
Reklāma
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

“Jāsaka tā, ka tur ir kompensācija, zāles saņem aptieku tīklā uz kompensāciju, kā tas ir pie HIV un C hepatīta. Bet C hepatītu vispār ārstē 8-12 nedēļas un izārstē ar pretvīrusu. Bet, ja jūs domājat to, ka nāks plaušu karsoņi vai citas infekcijas, tad – jā, mums ir medikamenti! Protams, mums nav medikamenti gadam, un tam ir domātas valsts meteriālās rezerves,” skaidroja ārste-infektoloģe Rozentāle.

Ārste TV24 raidījumā atgādināja, ka savulaik tik izveidota “ļoti liela darba grupa” un medikamentu saraksti, kas ir iekļauti valsts materiālajās rezervēs. “Un tiem, kam vajag zināt, viņi zina, cik daudz ir, kāds saraksts un kurā vietā. Un tad, kad X stundā vajadzēs, tad būs šie medikamenti!” uzsvēra Rozentāle. Turklāt šie medikamentu saraksti jātur valsts noslēpumā, viņa apstiprināja.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tāpat kā par baku vakcīnu… Tad, kad mēs likvidējām bakas un vairs nevakcinējām, tad kādās piecās pasaules laboratorijās palika, un es pat nenojaušu, vai divās Eiropā un trijās Amerikā vai otrādi, bet man tas nav jāzina! Jāzina ir tiem, kas ražos pēc tam vakcīnu, piemēram. Tas ir normāli. Situācija šobrīd tiek absolūti kontrolēta,” apgalvoja ārste-infektoloģe intervijā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

Rozentāle gan deva būtisku padomu visiem hroniskajiem pacientiem, kas jādara, lai viņi būtu gatavi X stundai – pēkšņai krīzes situācijai, dabas katastrofai vai pat militāram apdraudējumam. “Bet cilvēkam savām hroniskajām slimībām ir jāiepērk pašam zāles. Vismaz [vienam] mēnesim ir jābūt zālēm,” viņa uzsvēra raidījumā.

Pilnu TV24 raidījumu “Dienas personība ar Veltu Puriņu” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.