Padomi, kā ierīkot bērniem drošu atrakciju laukumu 0
“Kā ierīkot atrakciju laukumu bērniem un tur iebūvēt trenažieri?” jautāja ALBERTS ĀBOLIŅŠ VALMIERĀ.
Uzdevuma apzināšana
Ideja nav peļama, bērni taču ir mūsu gaišā nākotne un laimīgās vecumdienas! Diemžēl plāns ir ļoti vispārīgi formulēts, tajā pārāk daudz nezināmo, sākot no atvašu skaita un viņu vecuma, laukumam atvēlētās platības un reljefa specifikas un beidzot ar līdzekļu apjomu, ko saimnieks ir gatavs investēt projektā. Pēdējais jautājums ir pats jutīgākais, tāpēc uzreiz atmetiet ilūzijas: pat taupīgākajā variantā vismaz ar tūkstoti jārēķinās, kas praksē nozīmē vien to, ka lēti izdevies tikt cauri…
Šī summa nav gluži no zila gaisa grābta. Pirmkārt, apzinot lietu kārtību un ieklausoties arī bērnu vēlmēs, kļūst skaidrs, ka tikai mazākajiem pagaidām pietiek ar smilšu kasti, lielākiem jau vajadzīgs specifisks aprīkojums (minimālā programma – mājiņa ar slidkalniņu, šūpoles, vingrošanas siena). Ja vien neesi profesionāls amatnieks, kam var palīdzēt arī kolēģi, pašam visu to brīvbrīžos konstruēt un mājas apstākļos izgatavot nav reāli – tikmēr bērni paspēs izaugt un neatgriezeniski pārsēsties pie datora! Tad kāpēc tērēt laiku, ja šīs un vēl daudzas citas iekārtas pārsteidzoši plašā sortimentā piedāvā ražotāji?
Otrkārt, vēl ir vajadzīgi materiāli (smiltis, mulča, gumijas flīzes) apbūvētās teritorijas iekārtošanai, un arī tos gluži par velti nedod. Protams, rētas rotā vīriešus, tomēr žēl, ja puika pret koka apmali pārsistu pieri, nelaimīgi no stieņa nogāzdamies. Drošībai līdzekļus nedrīkst žēlot!
Par aprīkojuma daudzveidību un ekspertu ieteikumus lasi žurnālā “Praktiskais Latvietis” no 15.līdz 17.lpp. šeit.