Tumsā – ar atstarotāju 0


Foto: LETA

Gājējiem un velosipēdistiem uz neapgaismotiem ceļiem un ielām nepieciešams atstarotājs. Tas attiecas arī uz bērniem, kurus ved ragaviņās vai vaļējos ratiņos. Mazākajiem satiksmes dalībniekiem ieteicams izvēlēties apģērbu, somas un ratiņus ar iestrādātiem atstarojošiem elementiem. Taču drošības nolūkā neatkarīgi no pārvietošanās vietas un laika atstarotājus ieteicams piestiprināt pie apģērba, somas, ratiņiem, ragaviņām vai velosipēda.

Vecākiem jāraugās, lai atstarotāji būtu droši un sertificēti.

Kvalitatīvu atstarotāju no viltojuma var atšķirt:

 pēc iesaiņojuma, uz kura jābūt “CE” marķējumam, kas liecina, ka atstarotājs ir sertificēts;

 pēc materiāla – visaugstākā gaismas atstarošanas spēja ir mikroprizmas materiāliem, kas ir mīksti un lokani, bet uz atstarotāja esošās sīkās, atstarojošās prizmas var pamanīt, tikai rūpīgi ieskatoties.

Gājējiem nav ieteicami cietie atstarotāji, kas paredzēti piestiprināšanai pie ratiņiem, ragaviņām vai velosipēdiem. Tie gan ilgāk kalpo, taču būtisks to trūkums ir atstarošanās leņķis. Piestiprināts pie apģērba, atstarotājs kustas. Cietais atstarotājs ir labi saskatāms, ja tā virsma atrodas perpendikulāri automašīnas staru kūlim. Taču, ja tas ir kaut nedaudz slīpi, atstarošanās spēja mazinās pat 10 reizes. Vislabāk pamanāmi ir balti un citi gaišu toņu atstarotāji, bet nākamie pēc spožuma ir dzeltenie.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.