Foto: Mārtiņš Plūme

Rotaļīgs dziesmu stāsts kabarē stilā 0

Ogres kultūras centrā 5. oktobrī klausītāji tiek aicināti uz draisku un rotaļīgu dziesmu stāstu 30. gadu kabarē stilā “Draugs, nejautā. Alfrēds Vinters”. Jaunais koncertuzvedums ir veltīts leģendārajam latviešu mūziķim, dzejniekam un komponistam Alfrēdam Vinteram, kuram šoruden apritēja 110 gadu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Dzīvespriecīga bohēma un saldsērīga vientulība, nevainīgs flirts un kvēla ilgošanās, akla mīla un skarba šķiršanās, niekošanās un sirdēsti, bet līdztekus tam kā sudrabota stīga – savas tēvzemes mīlestība. Par to savās dziesmās stāsta leģendārais mūziķis, dzejnieks un komponists.

Jauno koncertsezonu ar glanci, asprātību un šarmu 30. gadu kabarē stilā veidotajā dziesmu stāstā izdziedās un izdejos brīnišķīgi dziedātāji, dejotāji un aktieri. Mārtiņš Brūveris – konferansjē, teātra saimnieks, pašpārliecināts brunču mednieks, Ieva Pļavniece – nama saimniece, izbijusi dīva, sīksta skopule, skauģe, Rihards Lepers – lecīgs dendijs, narcistisks vecpuisis, Kristīna Zaharova – teātra skaistā dīva, mūžīgi nelaimīga, Mārtiņš Ruskis – puisis no ielas, dzīves baudītājs, teātra skatuve ir viņa kaislība, Annija Putniņa – naiva meitene no laukiem, kura mēģina sevi atrast pilsētā, emocionāli nenoturīga, Rolands Šteinbergs – melnais kardināls, spēlē visās frontēs, glums tipiņš, Ieva Kemlere – teātra vaļīgākā dāma, bet “Oranžo meiteņu trio”: Anita Levša, Inta Gudovska, Olga Stupiņa – trīs vidusmēra aktrises, vecmeitas, intrigantes. Un tas viss Mārča Auziņa deju orķestra pavadībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ko šajā vakarā izdzīvos skatītājs? Tas varētu būt apmēram tā: vakars nolaižas pār pirmskara Rīgas jumtiem… Pa ielu klidzina ormaņa pajūgs, kurā sakāpuši bars studentu korporeļu un skaļās balsīs auro: “Ermoņikas spēlē, kontrobases rūc, tra-ta-ra-ta-ra-ta-ta, lai tā būda rūc. Orman! Uz Krogu! Uz “Vērmanīti”!” Bārdāmas, iznākušas “Esplanādes” terasē, nicīgi noraugās studentiem pakaļ un, gaidot piemērotus kavalierus, klusi trallina: “Trīs vītušas rozes un mazs smaidošs foto…” Garām aizbrauc kāds smalks vaļējs auto. Kungs cilindrā pie “Otto Švarca” skūpsta roku savai lapsādās tērptajai favorītei un pazūd aiz stiklotajām durvīm, no kurienes orķestris dārdina pazīstamu tango par viltīgām acīm un vārdiem, kas nenāk no sirds… Pretī Biedrības namam nesteidzīgi pastaigājas švītīgs dendijs ar papirosu zobos un puķi svārku atlokā, bet pa Brīvības bulvāri zvanīdams aizbrauc tramvajs, vēstot – “Viss ir štedī-redī” kā tajā “Jautrās kapelles” un Alfrēda Vintera dziesmā!

A. Vintera dziesmas savu slavas gājienu sāka, pateicoties skaņuplašu fabrikai “Bellacord Electro”. Pirmā ierakstītā dziesma platē ir “Bēdīgs vakars, bēdīgs rīts”, kurai seko vēl apmēram 60 dziesmu ierakstu. A. Vinters nevienu dienu nebija studējis mūziku kādā mācību iestādē. No viņa mutes un akordeona vārdi un melodijas gāja tieši tautas ausī un sirdī. Viņš ir pirmais mūziķis Latvijā, kurš vienpersoniski ir komponists, dzejnieks, instrumentālists un dziedātājs, nekad nepretendēdams uz augstās mākslas troni. Savas dzīves laikā A. Vinters radīja vairāk nekā 200 dziesmu. Starp tām arī visiem labi zināmās “Gaujas laivinieks”, “Trīs vītušas rozes”, “Kā var aizmirst”, “Pasta balodītis”, “Antons” un citas, kas ne mirkli nav aizmirstas. Daudzas pārrakstītas piemiņas kladēs un glabātas ļaužu atmiņās padomju okupācijas gados. Citas neiziet no galda dziesmu un ballīšu repertuāra arī šodien.

“Draugs, nejautā. Alfrēds Vinters” nebūs vienkāršs koncerts, bet gan 30. gadu kabarē stilā radīts režisora Valda Pavlovska, horeogrāfes Ievas Kemleres, muzikālā aranžētāja Mārča Auziņa, scenogrāfa un gaismu mākslinieka Egīla Kupča muzikāls stāsts.

5. X 19.00 Ogres kultūras centrā

6. X 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors”

12. X 19.00 Valmieras kultūras centrā

13. X 17.00 Krustpils kultūras namā

19. X 19.00 Tukuma kultūras namā

20. X 18.00 Jelgavas kultūras namā

21. X 17.00 Alūksnes kultūras centrā

26. X 19.00 Aizkraukles kultūras namā

28. X 15.00 Liepājā, OC Rožu zālē

3. XI 19.00 Madonas kultūras namā

4. XI 14.00 un 18.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12 – 25

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.