Foto: Unsplash

Rotājumu maģija: auskari, kas nes veiksmi un gādā par veselību 0

Jau senie grieķi un romieši auskariem piešķīra īpašu nozīmi. Tagad ir apstiprināts, ka katra forma, akmens un metāls auskara sastāvā ir unikāls un spēj pozitīvi ietekmēt auskaru īpašnieku.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Austrumeiropā ir sens ieradums: kolīdz meitene sāka staigāt, viņas māte (neatkarīgi no sociālās kārtas) ielika viņai ausīs sīkus iegarenus auskarus, dekorētus ar krāsainiem akmeņiem. Auskari bija domāti ne tikai tāpēc, lai paspilgtinātu jaunās būtnes skaistumu, bet arī medicīnisku apsvērumu dēļ.

Jau senatnē cilvēki labi apzinājās ausu juvelierizstrādājumu dziedinošās īpašības. Mūsdienās ir pierādīts, ka auskari masē akupunktūras zonas un tādējādi palīdz novērst daudzas kaites.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzskata, ka senākās auskaru formas bija vara, sudraba vai zelta riņķi. Pie riņķiem piestiprināja piespraudes (bieži vairākas) ar maziem dārgakmeņiem, kurus slāvi poētiski sauca par dzirkstelēm. Jo bija elegantāka forma un žilbinošāks spožums, jo augstākai dzimtai piederēja jaunā sieviete.

Foto: Pexels

Auskari, kas rada nepatikšanas

Iespējams, ne visi zina, ka auskari, kuri izgatavoti no niķeļa vai melhiora, var radīt cilvēkam ļoti sāpīgas alerģiskas reakcijas un radīt nogurumu. Eksperti iesaka koncentrēties uz dārgmetālu izvēli: zelta, sudraba, platīna vai dārgmetālu sakausējumiem. Protams, tas nav lēti, bet pilnīgi droši veselībai gan.
Starp citu, auskarus jāprot izvēlēties. Īsa auguma sievietēm labāk atteikties no gariem auskariem, pat ja tie ir ar briljantiem. Šāda rotājumu forma būt piemērota tikai garai un slaidai personai. Pilnīgām dāmām ar īsu kaklu ļoti piemēroti būs masveida auskari – pogas. Īpaši pie kuplas frizūras.

Foto: Pexels

Slēptā krāsas maģija

Vislabāk ir izvēlēties akmeņus saskaņā ar zodiaka zīmi. Jāpatur prātā, ka katra krāsa ir unikāla, un tai ir īpaši pozitīva ietekme uz auskaru īpašnieku.
Saskaņā ar ticējumiem sarkanie akmeņi – rubīns vai granāts, iestrādāti auskarā, uzlabo asinsriti, atbrīvo no galvassāpēm, palīdz saglabāt veselīgu ādas krāsu, stimulē aktivitāti.
Dzintara dzeltenā krāsa spēj paaugstināt ķermeņa tonusu un notīrīt to no toksīniem. Visi zaļie minerāli, piemēram, smaragds, hrizolīts un hrizoprazs, kas bieži izmantoti auskaros, ir noderīgi, lai uzlabotu redzi, novērstu aritmiju un problēmas ar arteriālo spiedienu. Zilais safīrs un akvamarīns ir piemēroti epizodiskām neiroloģiskām sāpēm. Īsi sakot, tev ir daudz iespēju izvēlēties!

Foto: Unsplash

Auskaru enerģētika

Vai zināji, ka senos laikos daudzām sievietei bija divdesmit deviņi vai trīsdesmit rotu komplekti, it īpaši auskari, atbilstoši katrai mēness dienai? Mūsdienu sievietes nereti valka auskarus atbilstoši nedēļas dienām saskaņā ar planētas zīmi. Pēc astrologu vārdiem, tas var nodrošināt veselību un sniegt panākumus biznesā.

Tātad, pirmdienā – Mēness dienā valkā pērles, kristālu, amazonītu, mēness akmeni.
Otrdienā – Marsa dienā – ametists, hiacints, sarkanā jašma, koraļļi, reizēm dimants.
Trešdienā – Merkura dienā – jādod priekšroku pērlēm, akmens kristāliem, ahātam, krizolītam.
Ceturtdienā – Jupiteram patīk safīrs, lazurīts, marmors, zilais tirkīzs.
Piektdienā – lai būtu saskaņā ar Venēru, izvēlies berilu, nefrītu, tirkīzu, smaragdu, dažreiz pērles.
Sestdienā – Saturna dienā – jādod priekšroka oniksam, jašmai, topāzam un malahītam.
Svētdienā – Saules dienā, mīl rubīnu, hrizolītu un dimantu.

Foto: Unsplash

Ja tev ir veselības problēmas, jāņem vērā šādi ieteikumi

Pie sāpēm, kas rodas miera stāvokli kā iekaisuma vai samazinātu kustību sekas, vai pie nakts sāpēm, kas rodas treniņu laikā gūto ievainojumu dēļ, nepieciešams valkāt zelta vai sudraba auskarus ar iestrādātiem akmeņiem, piemēram, nefrītu, jašmu, ahātu, hematītu, lazurītu u.c.
Lai palielinātu gan vīriešu, gan sieviešu seksualitāti, var lietot sarkanos kristālus (rubīnu, turmaliānu, apelsīnu karneliānu).

Lai sevi pasargātu no burvestībām, iesaka lietot sudraba auskarus ar hematītu kreisajā ausī sievietei un labajā ausī vīrietim. Lai uzlabotu minerālu terapeitisko iedarbību, izmanto asimetriju auskaru valkāšanā: auskari ar ārstniecisko akmeni jāliek sāpēm pretējā pusē, savukārt sāpīgajā pusē jāieliek neliels auskars no materiālu, kurā ir iestrādāts ārstnieciskais akmens. Piemēram, ja cilvēkam sāp aknas, viens auskars ar malahītu vai koralli jāliek kreisajā ausī, bet neliela misiņa lodīte auss labajā pusē. Un, ja komplektā ir ne tikai auskari, bet arī gredzens vai jostas sprādze, dziedinošais efekts palielinās.
Senie grieķi un romieši ticēja, ka tieši auss ir svēta atmiņas glabātuve.

Ilustratīvs foto.
Foto: Pexels

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.