EPA/LETA

Ronaldu aizraujošā mačā ieved Portugāli astotdaļfinālā; izslēgšanas turnīrā tiek arī debitante Islande 0

Pateicoties diviem Krištianu Ronaldu vārtiem un vienai viņa rezultatīvai piespēlei, Portugāles futbola izlase trešdien Francijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra F apakšgrupas noslēdzošajā spēlē nospēlēja 3:3 (1:1) ar Ungāriju un sasniedza sacensību astotdaļfinālu.
Tikmēr otrā šīs apakšgrupas noslēdzošajā spēlē Eiropas čempionātu debitante Islande pašā mača izskaņā ar 2:1 (1:0) pārspēja Austriju un arī kvalificējās astotdaļfinālam.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

F apakšgrupas kopvērtējumā ar pieciem punktiem trīs spēlēs labākās bija Ungārija un Islande, bet pie trim punktiem tika Portugāle. Savukārt Austrija turnīru noslēdza ar vienu punktu.

Bez Ronaldu diviem vārtiem šajā mačā Portugāles labā izcēlās arī Nani, bet Ungārijai divus vārtus guva tās kapteinis Balāžs Džudžāks, bet vienreiz atzīmējās Zoltāns Gera.

CITI ŠOBRĪD LASA

Trešdien iznākot laukumā, Ronaldu ar 17 mačiem kļuva par Eiropas čempionāta finālturnīru spēlēm bagātāko spēlētāju, turklāt ar vārtu guvumu portugālis kļuva par pirmo futbolistu, kurš iesitis vārtus četrās kontinenta meistarsacīkstēs pēc kārtas.

Jau ar pirmajām minūtēm Portugāle devās uzbrukumā un kontrolēja spēles tempu, bet 11.minūtē laba iespēja bija Nani, taču viņa sitiens ar galvu pēc centrējuma bija stipri pāri vārtiem. Tomēr tieši Ungārija atklāja šī dueļa rezultātu, kad pēc stūra sitiena bumba nonāca pie Geras, kurš ar skaistu sitienu panāk 1:0, turklāt piecas minūtes vēlāk ungāri varēja panākt jau 2:0.
Zīmīgi, ka Gera, būdams 37 gadus un 62 dienas vecs, kļuvis par otro vecāko vārtu guvēju Eiropas čempionātu vēsturē.
Mača 29.minūtē Ronaldu izpildīja tālu tiešo brīvsitienu, ko ar lielām grūtībām atvairīja pieredzējušais Ungārijas valstsvienības vārtsargs Gābors Kirājs. Portugāļi tomēr pāris minūtes pirms lielā pārtraukuma izlīdzināja rezultātu, kad Ronaldu veica teicamu piespēli Nani, kurš soda laukumā bija precīzs.
Jau otrā puslaika sākumā Ungārija no jauna izvirzījās vadībā, jo pēc tiešā brīvsitiena un rikošeta vārtus guva Džudžāks, bet Portugāle atbildi nepalika parādā, jo tikai trīs minūtes vēlāk rezultātu uz tablo izlīdzināja Ronaldu, kurš pēc partnera piespēles no labā flanga guva skaistus vārtus, bumbu tajos ievirzot ar papēdi. Spēle turpinājās aktīvā un skaistā futbolā, turklāt atkal 55.minūtē vadību pārņēma Ungārija, jo pēc rikošeta vēl vienus vārtus guva šīs izlases kapteinis Džudžāks.
Tiesa, septiņas minūtes vēlāk Portugāle jau trešo reizi šajā cīņā panāca neizšķirtu, kad Ronaldu ieskrēja soda laukumā un ar galvu raidīja bumbu vārtos. Divas minūtes vēlāk pēc teicama Ungārijas uzbrukuma portugāļus no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs, bet turpinājumā abas komandas nedaudz nomierinājās. Tuvojoties pamatlaika beigām, Portugāle arvien vairāk pieturēja bumbu un arvien mazāk devās uzbrukumā.

Ungārijas futbolisti, kuri jau pirms trešdienas mača bija nodrošinājuši vietu izslēgšanas turnīrā, Portugālei bija zaudējuši visos piecos iepriekšējos mačos. Zīmīgi, ka šīs abas vienības ir vienā apakšgrupā arī 2018.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā, turklāt ar tām vienkopus spēlēs arī Latvija.

Šī turnīra pirmajā mačā Portugāle nospēlēja 1:1 ar Islandi, bet pēc tam sekoja bezvārtu neizšķirts ar Austriju. Savukārt Ungārijas futbolisti pirmajā spēlē ar 2:0 pārspēja Austriju, bet pēcāk nospēlēja 1:1 ar Islandi.
Portugāle iepriekš ir piedalījusies sešos Eiropas čempionātos, turklāt allaž tā prata izkļūt no apakšgrupas. Lielākais panākums gūts 2004.gadā, kad savās mājās tika zaudēts finālā, bet 1984., 2000. un 2012.gadā neveiksme ciesta pusfinālā.
Ungārija pirms tam Eiropas čempionātos bija piedalījusies vienīgi 1964. un 1972.gadā, tomēr abas reizes sasniegusi pusfinālu, gūstot attiecīgi trešo un ceturto vietu.

Tikmēr otrā trešdienas mačā Islande ar 2:1 pārspēja Austriju. Islandieši uzvaru guva vien kompensācijas laika ceturtajā minūtē, kad vārtus iesita uz maiņu nākušais Ardnūrs Treistasons.

Reklāma
Reklāma

Vēl vienus vārtus Islandei šajā mačā guva Jons Bedvarsons, bet austriešiem vienīgo reizi izcēlās Alesandro Šepfs.
Jau šī mača otrajā minūtē pēc islandiešu futbolista Johana Gudmundsona sitiena bumba trāpīja pa vārtu pārliktni, bet dažas minūtes vēlāk Islandes komandu no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Hanness Halldorsons, kad bīstamu sitienu pēc aizsargu kļūdas no tuvas distances veica Marko Arnautovičs. Rezultātu šajā duelī atklāja Islande, jo pēc “auta” izspēles lieliski nospēlēja Bedvarsons un guva pirmos vārtus šajā mačā. Abas komandas aizvadīja spēkos līdzvērtīgu dueli, bet 36.minūtē uz Islandes vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Tiesa, to austrieši nerealizēja, jo Aleksandars Dragovičs trāpīja pa vārtu stabu.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu Islandes izlases pārsvaru, bet līdz ar otrā perioda sākumu Austrija metās atspēlēties, turklāt tas vainagojās panākumiem. Mača 60.minūtē pēc lieliska reida pretinieku soda laukumā izcēlās Šepfs, kurš pirms tam laukumā bija nācis uz maiņu. Aptuveni piecas minūtes vēlāk laba iespēja no jauna panākt vadību jau bija Islandei, taču Gilvi Sīgurdsons nebija precīzs pēc sitiena kritienā.
Arī pēc rezultāta izlīdzināšanas Austrija turpināja diktēt notikumus laukumā, radot vēl pāris iespējas gūt vārtus, kas gan netika izmantotas, turklāt Islande sekmīgi aizsargājās. Tiesa, izmisīgi cenšoties gūt uzvaru, Austrija pieļāva kļūdu, kas Islandei ļāva traukties pretuzbrukumā un Treistasonam gūt vārtus kompensācijas laika ceturtajā minūtē.

Austrija pirms tam vienīgo reizi Eiropas čempionātā piedalījusies 2008.gadā, kad kopā ar Šveici bija viena no mājiniecēm. Toreiz trijos mačos tika reizi spēlēts neizšķirti. Tikmēr Islande ir šī turnīra debitanti.
Pašlaik zināmas 14 izslēgšanas turnīra dalībnieces – Francija, Šveice, Velsa, Anglija, Slovākija, Vācija, Polija, Spānija, Horvātija, Itālija, Ungārija, Ziemeļīrija, Portugāle un Islande.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.