Īpašai vietai īpaša kopšana 3


Grava apmeklētājiem atvērta visu gadu. Sevišķi skaisti tur ir rudenī, kad sārtojas lapas, un pavasarī, kad viss plaukst. Ziemā braucējus pa šoseju pārsteidz sirreāls skats, jo visa grava ir izgaismota. Upe neaizsalst, veidojas lāstekas, ledus vāki virs ūdenskritumiem.

Reklāma
Reklāma
DHL lidmašīnas avārija Viļņā: traģisks negadījums vai Krievijas sabotāža? Publicēta pilotu un lidojuma kontrolieru saruna pirms traģēdijas… 152
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Kokteilis
VIDEO. “Spļāviens latviešu dvēselēs!” Cilvēkus pamatīgi satracina “Spēlmaņu nakts” priekšnesums
Lasīt citas ziņas

Aicinot apmeklētājus rudenī, saimniekam jāgādā, lai uz celiņiem nebūtu lapu un neslīdētu kājas. Ziemā īpašu skaistumu vietai piešķir sniegs, bet arī ar to naski jācīnās. Saimnieki takas tīra ar sniega un lapu pūtējiem. Tagad jau kā traks piedzīvojums šķiet laiks, kad pirmajos septiņos kopšanas gados visas takas un celiņus cītīgi tīrīja ar lāpstu un slotu, taču tad fiziskā forma bijusi izcila. Tagad lielākais pārbaudījums ir bieza un slapja sniega kārta, kad labākais līdzeklis tomēr ir lāpsta.

Ieriķu gravu sevišķu padara arī tas, ka cauri tek lašupe. Skaistās zivis ierodas aptuveni novembra beigās, taču tas notiek pēkšņi, un Uģis šo brīdi uzmana. Tad ir zvans draugiem – brauciet skatīties! Viens no ģimenes uzdevumiem lašu laikā – vismaz sev uzticēto upes gabaliņu nosargāt no maluzvejniekiem.

Lieli koki, liela vērtība

CITI ŠOBRĪD LASA

Darbojoties nākas mācīties arī no savām kļūdām, atzīst saimnieks. Ir lietas, ko tagad darītu citādi. Piemēram, agrāk starp lielajiem kokiem un dzirnavu ēku bija izveidota atrakciju taka. Tās vairs nav, jo daļa lielo koku papildu slodzes dēļ vējā izgāzās. Saimnieks iesaka arī citiem apdomāt, pirms tajos iekarina intensīvi izmantojamas šūpoles vai ierīko citu atrakciju. Lielie koki tikai izskatās mūžīgi un nemirstīgi, bet, pat nedaudz mainot ierastos dzīves apstākļus, tie var sākt nīkuļot un iet bojā. Taču veci koki ir milzu vērtība dzīvesvietā, ir pārliecināts Uģis. Tie rada īpašu mikroklimatu un dzīvošanai tīkamu auru.

Ir vērts savu dzīves vidi pakārtot kokiem, piemeklējot atbilstīgus stādījumus, izveidojot celiņus, atpūtas vietas. Koka celiņš kalpo aptuveni 6–7 gadus, vienmēr kaut kas jāpielabo. Visu gravā esošo saimnieki būvējuši paši, materiālus pienesot uz pleciem, jo tehnika šajā vietā nevar iebraukt. Meieri savu savvaļas dārzu kopj saudzējot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.