Rojā reģistrē daudzmiljonu kompāniju 1
Pagājušajā nedēļā reģistrēts SIA “LĪCIS-93”, kura pamatkapitāls ir 1,365 miljoni eiro, liecina “Lursoft” informācija.
Uzņēmuma patiesais labuma guvējs caur vairākiem uzņēmumiem, to vidū – SIA “Līcis-99”, SIA “Gamma Holdings A.O.I” un AS “A.O.I” – ir Aivars Lejietis.
Uzņēmums atrodas Rojas novadā un tas pilnībā pieder SIA “Līcis-99”, liecina “firmas.lv” informācija.
Uzņēmuma valdē darbojas Igors Kušnerčuks un Kaspars Cveiģelis, bet valdes priekšsēdētāja amatā darbosies Aivars Lejietis.
Uzņēmuma “Līcis-99” iepriekšējais nosaukums līdz šā gada 2. decembrim bija SIA “LĪCIS-93”.
“Līcis-99” pieder vairākas filiāles, to vidū kuģu būves cehs Rojā un zivju pārstrādes cehi Kolkā un Ģipkā.
SIA “Līcis-99” pagājušo gadu pabeidza ar 7 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 31% vairāk, nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi no 457 800 eiro 2017. gadā samazinājās līdz 165 600 eiro 2018. gadā.
“Līcis-99” nodarbina 273 strādājošos.
Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka tā galvenie darbības virzieni 2018. gadā nav mainījušies un tie ir zivju ieguve, zivju produkcijas ražošana, zvejas kuģu remonts un kuģu piestātņu noma.
Uzņēmums turpina darbu visās struktūrvienībās, izņemot Ģipkas zivju apstrādes cehu, kur ražošana apturēta jau 2015. gadā sakarā ar aizliegumu ievest Krievijā Latvijā ražotos zivju konservus.
Uzņēmuma ražotnē ieviesti jauni produkcijas un iepakojuma veidi. 2018. gadā uzņēmuma radītāji uzlabojušies – zivju produkcijas ražošanas apjoms pieaudzis par 7% – saražoti 9,3 miljoni dažāda veida un fasējuma zivju konservu un 10,4 miljoni tukšu metāla kārbu, kas ir par 49,5% vairāk, nekā gadu iepriekš. Par 7% pieaudzis vidējais darbinieku skaits.
Šogad uzņēmums plāno palielināt saražotās produkcijas apjomu un darbinieku skaitu. Tāpat uzņēmums iecerējis uzstādīt papildus tehnoloģiskās iekārtas un ražošanā ieviest jaunus produkcijas veidus, kas ļautu samazināt izmaksas. Šogad plānotas investīcijas zvejas flotē un projekta īstenošana par pāreju uz sašķidrinātās dabas gāzes izmantošanu siltumenerģijas ražošanai Kolkas zivju apstrādes cehā, kas ļautu samazināt izmaksas un vides piesārņojumu.