Kāda rīve − tāda pankūka? 1
Pankūku garša tiešām atšķiras no tā, cik smalki kartupelis sarīvēts. Izmēģinot dažādus variantus (pievienojot vien sāli un piparus, sietā nedaudz notecinot šķidrumu un pēc tam izmantojot cieti), ieguvu trīs pavisam atšķirīgas kartupeļu pankūkas.
Uz rupjas rīves dārzenis sašķēlējas biezās skaidiņās. Gatavās pankūkas nav viendabīgas, bet labi jūt kartupeļa garšu, tām ir ļoti kraukšķīga garoziņa. Otrajā dienā cepeškrāsnī uzsildītas pankūkas ir tikpat gaišas un gardas, tikai vairs nav kraukšķīgas.
Uz smalku skaidiņu rīves, sauktas arī par burkānu rīvi, izdodas tikai vidēji kraukšķīgas pankūkas. Ja rīvē miltainus kartupeļus un notecina šķidrumu, izcepas ļoti labi pat bez piedevām, bet pankūkas ir mīkstas. Ja masu uz pannas ar dakšiņu izlīdzina plānā kārtiņā, garoziņa ir kraukšķīga. Otrajā dienā vidus ir kļuvis mazliet tumšāks.
Uz vissmalkākās rīves kartupelis pārtop viendabīgā putriņā. Pankūkas ir viendabīgas, vidū mīkstas, nedaudz kraukšķīgu garoziņu var dabūt, tikai meistarīgi cepot. Otrajā dienā pankūkas kļūst zilganas un nav baudāmas.
Lai pankūkas garšotu pēc kartupeļiem, nevis miltiem ar kartupeļu piedevu, pēc rīvēšanas vajag notecināt sulu. Pretējā gadījumā, pievienojot sāli un piparus, masa atsulojas un neturas kopā, jāpieber milti. Tāpēc sarīvētos kartupeļus ieteicams likt sietā un vēl ar stampiņu izspiest lieko mitrumu. Ja ir ļoti miltaini kartupeļi un pankūku masa rīvēta uz rupjas rīves, to caur sietu var nedaudz noskalot ar ūdeni un tad nospiest lieko mitrumu.